Acil Müdahale İle Hayata Tutundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mesai gözetmeksizin 7/24 hizmet veren Düzce Üniversitesi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi ekibi, acil kalp yaralanmalarında hayati müdahalesiyle hastaları sağlığına kavuşturuyor.

Göğüs kafesine 5 adet bıçak yarası bulunan 42 yaşındaki erkek hasta, Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan acil müdahale sayesinde hayata yeniden merhaba dedi.  Acil servise getirilen hastanın yapılan değerlendirmeler sonucu bıçak darbelerinden birisinin kalbi yaralamış olacağı düşünüldü. İlk müdahalenin ardından hasta 15 dakika içinde direkt ameliyathaneye transfer edildi.  Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İhsan Sami Uyar, Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Yiğit Tanrısever ve Dr. Öğr. Üyesi Melih Bal’ın başında bulunduğu sağlık ekibi tarafından acil olarak operasyona alınan hastanın sağ ventrikül üstünde 1 cm genişliğinde delik tespit edildi.  Aktif kanamaya neden olan kalp üzerindeki yaralanma, usulüne uygun olarak tamir edildi.  Hastanın sağlık durumunun iyi olduğu bildiren Prof. Dr. İhsan Sami Uyar, kalp yaralanmalarında hızlı tanı ve müdahalenin hayati öneme sahip olduğunu belirtti.  Bu tür durumlarda zaman kaybetmenin bedelinin çok ağır olabileceğini dile getiren Prof. Dr. Uyar,  erken dönemde cerrahi tedavinin hayat kurtarıcı olduğunu vurguladı.

Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği’nin 7 gün 24 saat her türlü operasyona hazırlıklı olduğunu dile getiren Prof. Dr. Uyar, bu tür acil vakaların sevk edilmeden, Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde hastalara anında müdahale edildiğini vurguladı.

Hastaya geçmiş olsun dileklerini ileten Prof. Dr. Uyar, ameliyatta ve hasta takibinde emeği geçen tüm ekip arkadaşlarına ve bu imkanları sağlayan tüm yetkililere teşekkür etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir