DÜZCELİLLER DİKKAT

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce yoğun kar yağışı ve kuvvetli fırtına’nın etkisi altına girecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre Düzce’nin de aralarında bulunduğu bir çok il için Yoğun kar yağışı ve fırtına beklendiğinden yaşanacak olumsuzluklara karşı uyardı.

Düzce Valiliğinin yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Batı Karadeniz’de (Zonguldak, Bartın, Düzce, Bolu, Karabük) beklenen yağışların bu akşam saatlerinden itibaren, Pazartesi (18.01.2021) sabah saatlerine kadar bölge genelinde yoğun kar yağışı (20cm ve üzeri) şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Ayrıca Batı Karadeniz’de yarın (Pazar) ilk saatlerinden itibaren kuzeyden 6ila 8 (50-75km/sa) kuvvetinde fırtına bekleniyor. Fırtına’nın yarın (pazar) akşam saatlerinde ekisini kaybetmesi bekleniyor.

Kar yağışının meydana getireceği buzlanma ve don olayı ulaşımda aksamalar ve kuvvetli rüzgar ve fırtınanın meydana getireceği (ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler, ağaç ve direk devrilmesi) gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir