BAŞKAN ÖZLÜ’DEN KSS ESNAFINA İKİ MÜJDE BİRDEN: ALTYAPI YAPILACAK, İSKAN VERİLECEK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, kooperatif yönetimi tarafından bugüne kadar yapılamayan Küçük Sanayi Sitesi’nin kanalizasyon, yağmur suyu, içme suyu ve aydınlatma altyapısını tamamlayarak, bölgeyi modern bir site haline getireceklerini ifade etti. Projelendirilen çalışmanın detaylarını esnaflarla paylaşan Özlü, ayrıca iskan sorununun giderileceğini müjdeledi.

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere 15 gün kala seçim çalışmalarını yoğun tempoda sürdüren Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, her kesimden Düzcelinin teveccühü ile karşılaşıyor. Pandemi, deprem ve sel afetleri ile mücadele ederek geçen 5 yılda şehrin kronikleşmiş sorunlarını ele alarak çözen Özlü, Düzce’yi Türkiye’nin en gelişmiş ilk 10 şehri arasına sokmak hedefi doğrultusunda hazırladığı projelerini anlatmayı sürdürüyor.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ile birlikte Düzce Demir ve Madeni Sanatkarlar Esnaf Odasının düzenlediği iftara katılan Başkan Özlü, “Türkiye Yüzyılında Düzce İçin 100 Proje” kitabında da yer alan ve kooperatif bünyesindeki Küçük Sanayi Sitesi’nin altyapısının yapılmasına yönelik projesini anlattı. Özlü, ayrıca 500 dükkanın bulunduğu sitede faaliyet gösteren esnafların iskanlarını vereceklerini müjdeledi.

“SEL AFETİNDEN SONRA PROJESİNİ HAZIRLADIK”

Başkan Özlü, konuşmasında şunları kaydetti: “Biliyorsunuz geçenlerde bir sel afeti oldu. Küçük Sanayi Sitesi zarar gördü. Biz de bu selden sonra tüm itfaiye araçlarımızı ve temizlik ekibimizi gönderdik, temizlikte yardımcı olduk. Bu sel afetinden sonra KSS altyapısı için bir proje hazırladık. Yağmur suyu, kanalizasyon ve içme suyu hatları ile aydınlatma sisteminin yenilenmesini projelendirdik. İnşallah seçimden sonra Küçük Sanayi Sitesi’nin altyapı işlemlerini belediye olarak işçilik ve malzeme fiyatı üzerinden biz yapacağız. Sanayi Bakanlığımız ile kredi konusunu konuşacağız, kaynak bulmaya çalışacağız. Seçimden sonra Küçük Sanayi Sitesi’nin altyapısını tamamlayarak, orayı modern bir site haline getireceğiz. Projesine uygun olmak kaydıyla bütün dükkanlara da iskanını vereceğiz. Yani iskanı olmayan arkadaşlarımız sıkılmasınlar, rahatsız olmasınlar. Onların iskanını vereceğiz. Orada 500’den fazla dükkan var. Düzce Belediyesi olarak bu sitenin, esasen kooperatif tarafından başlangıçta yapılması gereken, ama yapılamamış olan altyapısını yapacağız ve bunu da hiçbir kar almadan, maliyetine yapacağız. Değerli arkadaşlar müsterih olun.”

KEŞİR: BU ŞEHİR DAHA DA GÜÇLENSİN İSTİYORUZ

Milletvekili Ayşe Keşir ise Düzce’nin zanaatkarları ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Başta dayım Niyazi Aşık olmak üzere, bugüne kadar bu mesleğe emek verip ahrete irtihal etmiş herkesi rahmetle anıyorum” dedi. Özlü’nün Düzce için büyük bir şans olduğunu belirten Keşir, “Az önce sizlerle ilgili, sanayi sitesi ile ilgili proje ve hedeflerini de anlattı. Biliyorsunuz son 5 yılda Düzce yeniden ayağa kalktı. Özellikle çocuk ve gençlerimiz için parklarımız ve kütüphanelerimiz ile çehresi değişen bir Düzce var. Ben 31 Mart günü sandığa gittiğinizde Faruk başkanımızın hizmetlerini hatırlayacağınızı ümit ediyorum ve diliyorum. Sizleri ve Düzce’yi seviyoruz. Bu şehir büyüsün, ayağa kalksın, daha da güçlensin istiyoruz. Bunu da hep birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.

Düzce Demir ve Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Murat Geçici de, esnafları gözeten çalışmalarından ve bugüne kadar yapılmayan KSS altyapısına yönelik projesi için Başkan Özlü’ye teşekkürlerini iletti.

İftar davetine katılan esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Özlü, ardından ise davetten ayrıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir