TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLERE KİTAP DESTEĞİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi, Ceza İnfaz Kurumlarında kalan hükümlü ve tutukluların okuma alışkanlığı kazanmalarını sağlamak amacıyla başlatılan kampanyaya 681 kitap bağışlayarak destek verdi.

Düzce Belediyesi, Düzce Cumhuriyet Başsavcılığının başlatmış olduğu “Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İş Birliği Protokolü” kapsamındaki kitap kampanyasına 681 kitap ile destek verdi. Kampanya ile  ceza infaz kurumlarında kalan hükümlü ve tutukluların okuma alışkanlığı kazanmalarının sağlanması hedefleniyor.

“OKUMAK UFKU AÇAN EN ÖNEMLİ ETKENLERDEN BİRİDİR”
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan kampanyanın önemine  değinerek; “Kitap insanın ufkunu açan en önemli etkenlerden biridir. Kitap okumak, yeni bilgiler öğrenmek ve kaliteli zaman geçirmenin dışında zekayı ve düşünme yetilerini geliştirdiği kanıtlanmıştır. Biz de Düzce Belediyesi olarak ceza infaz kurumlarında kalan tutuklu ve hükümlü vatandaşlarımız için başlatılan bu kampanyaya elimizden geldiğince destek olmaya çalıştık. Kampanyada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Özlü, Düzce Belediyesi olarak kampanyaya  ilk etapta 681 kitap ile destek verildiğini söyledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir