İTFAİYENİN EĞİTİMLERİ SAYESİNDE BİR ÇOK CAN KURTARDILAR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hendek ilçesi Dikmen Mahallesi Gönüllü arama kurtarma ekibi, Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret etti. 2020 yılında Düzce İtfaiyesinden eğitim alan ve deprem bölgesinde onlarca can kurtaran gönüllü arama kurtarma ekibi, itfaiye personeline teşekkür ederek plaket takdiminde bulundu.

 

2020 yılında Düzce İtfaiyesi tarafından verilen Arama Kurtarma eğitimleri sayesinde deprem bölgesine giderek bir çok can kurtaran Hendek Dikmen Mahallesi gönüllü arama kurtarma ekibi, İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret etti. İtfaiye ekiplerinden aldıkları eğitimin kendileri için çok değerli olduğunu kaydeden Dikmen mahalle muhtarı Menderes Ayvaz, bu sayede bir çok canı enkaz altından kurtardıklarını ifade etti.

 

“EĞİTİMİN ÖNEMİNİ GÖRMÜŞ OLDUK”

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Kahraman, Dikmen Mahallesi gönüllü arama kurtarma ekibine teşekkür ederek; “Bugün burada gönüllü ekibimizi misafir ediyoruz. 2020 yılında bir arama kurtarma faaliyeti esnasında mahalle muhtarımız ile tanışmıştık. Daha sonrasında Gölyaka Halk Eğitim Merkezi aracılığı ile mahalle halkına yangına müdahale ve arama kurtarma teknikleri konusunda eğitim vermiştik. Kendileri afet bölgesine giderek orada arama kurtarma çalışmalarına katıldılar. Bir çok canı enkaz altından sağ olarak çıkaran muhtarımız ve ekibine teşekkür ediyorum. Eğitimlerin ne kadar faydalı olduğunu bir kez daha tecrübe etmiş olduk” dedi.

 

“EĞİTİMLER BİZİM İÇİN ÇOK FAYDALI OLDU”

Dikmen Mahallesi Muhtarı Menderes Ayvaz Düzce itfaiyesi sayesinde bir çok can kurtardıklarını ifade ederek; “Biz 2020 yılında  Dikmen Mahallesi olarak gönüllü itfaiye ekibini kurduk. Bizim için eğitimler çok önemliydi, Düzce Belediyesi itfaiye Müdürlüğünden destek istedik. Eğitimler bizim için çok faydalı oldu. Geçtiğimiz haftalarda yaşadığımız deprem felaketini duyar duymaz bölgeye gittik, bir çok canı sağ salim kurtardık. Buna vesile olan Düzce Belediyesi itfaiye ekiplerine çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir