Düzce TSO Meclisi’nin Bu Ayki Gündemi Deprem Çalışmaları Oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Olağan Meclis Toplantısı Şehit Emniyet Müdürü Ufuk Baysan Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Meclis toplantısı öncesinde, Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Meclis Başkanı Tanju Acar ve Meclis Üyeleri Düzce TSO personelini birimlerinde ziyaret ederek, Düzce TSO personelleri için hazırlanmış olan acil yardım çantasını takdim ettiler.

Olağan meclis toplantısı, deprem felaketinde hayatını kaybedenler anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Toplantı; Meclis Başkanı Tanju Acar’ın gündem maddelerini meclis üyelerine aktarması ve ilk sözü oda faaliyetleri için Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık’a vermesiyle başladı.

Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık; “6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan 2 ayrı depremde milyonlarca insanımız etkilendi. Vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. Allah bir daha yaşatmasın. Devletimiz tüm organlarıyla deprem bölgelerinde. Devletimiz çok güçlü. Yaşanan felaketinin ikinci günü deprem bölgesine intikal ettik. Meclis Başkanımız Tanju Acar, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Ercan Coşkun, Rıza Yıldız, Meclis Üyelerimiz Ümit Yıldırım, Yunus Emre Gülay, Ramazan Yıldırım ve birçok arkadaşımız sağ olsunlar çok destek verdiler. Orada elimizden geldiği kadar destek verdik. Yapabileceğimiz her şeyi yaptık. Sayın Valimiz ile yaptığımız toplantıda, Odamız adına AFAD’a 350 bin lira nakdi yardım yaptık. Sayın Valimizin önderliğinde konteyner fabrikası kuruldu. Konteyner yapım fabrikasına bizde oda olarak destek verdik. İşin başında Sayın Valimiz var. Biz Oda olarak 3 kişilik satın alma ve ödeme komisyonunda yer alarak destek verdik. Biz Elbistan’dayken ilk fikir Meclis Başkanımız Tanju Acar’dan çıkmıştı. Hızlı bir hareketle Sayın Valimiz Cevdet Atay üretim potansiyeline sahip 2 fabrika kurulmasına öncülük etti. 3.’sü de tamamlanmak üzere. Yaklaşık olarak 200 kişi bu fabrikalarda çalışmaktadır. Düzce’de faaliyet gösteren Arama Kurtarma ekipleri ile bir araya gelerek teşekkür toplantısı düzenledik. Orada odamız adına azami desteği sağlayacağımızın sözünü verdik. Önümüzdeki günlerde, derneklerle tekrar bir araya gelip onların arama kurtarma ile alakalı ihtiyacı olan malzemeler başta olmak üzere elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. Meclis Üyemiz Ümit Yıldırım teşekkür toplantısında bir açıklama yaptı. Ekiplere ulaşım sorunlarıyla ilgili lojistik destek sağlayacaklarının sözünü verdi. Sağ olsun. Bugün Odamıza ANDA Arama Kurtarma Derneği Düzce İl Temsilciliğinden Gökhan Kahraman ve Cafer Karal geldi. Onlarla da bu konuyu konuştuk. Bu da onları çok rahatlattı. Çünkü çoğu arama kurtarma derneğinin kendi arabası yok. Bunu çok önemsemeliyiz. Türkiye’de büyük şehirler hariç arama kurtarma faaliyetlerine İlimiz kadar faal bir İl yok. İlimiz için büyük bir kazanım. Geçen hafta gerçekleştirdiğimiz organizasyonda farklı bir çok gruptan oluşan 300 kişilik Arama Kurtarma gönüllüsünü bir araya getirebilmek çok önemliydi. Yönetim Kurulumuz, Meclis Başkanımız, Meclis Üyelerimiz ile beraber faydalı işler yapmak istiyoruz. Hepinize yaşanan deprem felaketinde yaptığınız özveri ve duyarlılıktan dolayı Yönetim Kurulu, Meclis Başkanımız adına teşekkür ederim. Oda olarak bir tim kurmayı düşünüyoruz. Görüşmeleri yapıyoruz. Bu timde Meclis Üyelerimiz yer alacak. Komite Üyelerimiz olur. Oda olarak acil eylem planı kurmak zorunda olduğumuzu hissediyoruz. Bu kurulacak olan timin de tüm teknik teçhizatını, arabasına kadar alıp yapmamız lazım diye düşünüyoruz. İnşallah sizlerin de desteği ile önümüzdeki dönemde bunları yapmak istiyoruz.” dedi.

Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Şubat Ayı döneminde Yönetim Kurulu tarafından gerçekleştirilen faaliyetler, iç ve dış ziyaretler, katılım sağlanan iç ve dış paydaş programları ile ziyaretler hakkında meclis üyelerine bilgiler verdi. Toplantı’nın son kısmında, Mizanlar ve Bütçe Gerçekleşme durumları gündeme alındı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir