Sapanca Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Düzce Üniversitesi’ne Ziyaret

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sapanca Anadolu Lisesi öğrencileri; üniversite eğitimini ve kampüs yaşamını daha yakından görmek amacıyla Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Orman Fakültesi ile Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’ni ziyaret etti.

Yaklaşık 7 öğretmen ve 55 öğrenci grubu ile Düzce Üniversitesi’ne gelen Sapanca Anadolu Lisesi ilk olarak Tıp Fakültesi’ni ziyaret etti. Daha sonra Eczacılık Fakültesi’ne geçen misafir öğrenciler, Tıp Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi’nin eğitim-öğretim faaliyetleri ve fakülte imkanları hakkında bilgilendirildi.

Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nin ardından Eğitim Fakültesi’ni ziyaret eden konuk öğrenciler, Matematik dersine girerek üniversite eğitimini deneyimleme fırsatı buldu.

Son olarak Orman Fakültesi’ni ziyaret eden Sapanca Anadolu Lisesi öğrencileri, yaklaşan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde, bölgenin en çok tercih edilen ve başarı sıralamalarında kendinden söz ettiren Düzce Üniversitesi’ni yakından tanımış oldu.

Düzce Üniversitesi’ne kendilerine göstermiş olduğu yakın ilgi için teşekkür eden Sapanca Anadolu Lisesi öğrencileri, Düzce Üniversitesi’nin; Fakülteleri, akademik çalışmaları, kampüs imkanları, başarıları, modern sportif tesisleriyle ilgili önemli bilgiler edindi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir