KIZILAY ANAOKULU OKUL DIŞARIDA ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kaptan Altay Altuğ Kızılay Anaokulu Dünya için iyilik sloganıyla 3 Kasım’da okul dışarıda etkinliği ile gerçekleştirdi.

2018 yılında Türkiye’de kutlanmaya başlanan Okul Dışarıda Günü, 2021 yılında “Dünya için İyilik” çatısı altında kutlanmaya devam ediyor. Bu yılda 3 Kasım’da okulumuzun çeşitli alanlarında gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle çocuklarda fiziksel ve ruhsal sağlığı iyileştirmek, doğa ile kurdukları bağları güçlendirmek, grup olduklarının bilincine varmalarını sağlamak, takım ruhunu kazandırmak, açık havanın tüm güzelliklerinden faydalanmak, keşfederek öğrenmek, eğlenmek ve yaşam becerileri kazandırmak amaçlandı. Bu kazanımlar için okul bahçesinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Bunlardan bazıları; Ebru atölyesinde normal malzemeler dışında tıraş köpüğü ve gıda boyaları kullanıldı. Sonbahar temalı çeşitli yaprak etkinlikleri yapıldı. Kamp ateşinde kestane yeme etkinliğinde doğada yapabileceklerimizden, doğanın bize sunduğu çeşitli nimetlerden bahsedip ateşin etrafında hikâye kitabı okundu, kestane yendi. Sonbahar mevsiminde neler olduğu konuşuldu. Oyun grubunda ayaklarına bağlanan balonlarını koruyarak arkadaşlarının balonlarını patlatmayı denediler. Kış bahçesinde parkur alanı oluşturuldu, çocuklar eğlenerek parkur alanında zamana karşı mücadele verdiler.

Okul Müdürü Nuray Eran Türedi bu etkinlikle okulun hedefleri arasında “Çocukların dışarıda vakit geçirerek fiziksel, zihinsel ve bilişsel gelişimlerine katkı sağlamak.” olduğunu ifade etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir