DÜZCELİLLER DİKKAT!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji genel müdürlüğünün son yaptığı değerlendirmeye göre Düzce’de hava sıcaklıkları hissedilir derecede azalacağını bildiridir. kuvvetli sağanak, kar yağışı ve fırtınaya karşı uyardı.

Yapılan son değerlendirmeye göre; ” (Yarın) Salı gününden itibaren Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sisteme ek olarak, balkanlar üzerinden gelen soğuk bir sistemin kuzeybatı kesimlerinden başlayarak ülkemizi etkilemesi bekleniyor.

Salı günü Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kırıkkale ve Zonguldak çevrelerinde yağışların yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Genellikle sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, zamanla yüksek kesimlerde kuvvetli kar yağışı (5-20cm) şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın öğle saatlerinden itibaren bölge genelinde kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli (30-50km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Çarşamba ve perşembe günleri ise ülkemizin büyük bölümünde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Yağışlı sistemin hafta sonu kuzey ve doğu kesimlere çekilerek ülkemizin büyük bölümünde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının salı günü kuzey batı kesimlerinden başlayarak, hafta ortasından itibaren hissedilir derecede (6-15 derece) azalacağı tahmin ediliyor.

Ülkemizde beklenen soğuk hava, yer yer kuvvetli sağanak ve kar yağışları, kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturtulabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, meteorolojik tahmin ve uyarıları dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir” ifadelerine yer verildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir