ULAŞIMDA KAREKOD DÖNEMİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi iştirak şirketlerinden olan Ulaşım A.Ş. Kent Kart uygulamasında yenilik getirdi. Düzce’de uygulanacak olan Karekodlu (QR Kodu)  mobil uygulama ile bilet veya Kent Kart taşıma derdine son verilecek.
Düzce Belediyesi, ulaşım konusunda vatandaşlara yenilik ve kolaylık getirmeye devam ediyor. Düzce’nin şartlarına göre toplu taşıma araçlarını değiştirerek sefer sıklığı ve güzergâh sayısını artıran Düzce Belediyesi, Kent Kart uygulamasıyla da yolcular için kolaylık sağladı. Ulaşım A.Ş. son olarak Kent Kart ile birlikte yeni bir AR-GE çalışması yaparak Düzce’de ilk defa uygulanacak olan uygulamayı hayata geçiriyor.
Kent Kart Mobil Kare kod ile kart taşıma ve kaybetme endişesini sonlandıracak uygulama, büyük kolaylık sağlayacak. Karekodu oluşturmak isteyen vatandaşlar yükleme noktasında veya uygulama üzerinden tek sefere mahsus 12 TL karşılığında QR biletini oluşturabilecek. Yolcular cep telefonlarına yüklenen Kent Kart Mobil uygulamasındaki QR kodu ile toplu taşıma araçlarından yararlanabilecek.
TEK KULLANIMLIK BİLET 
Kent Kart, Düzce’de tek kullanımlık bilet uygulamasını da hayata geçiriyor. Daha önce iki kullanımlık biletleri kaldıran Kent Kart, 24 saat sürecek tek kullanımlık kartları da yükleme noktalarına vermeye başladı.
KAREKOD NEDİR?
Karekod, kare veya dikdörtgen biçimlerde basılabilen 2 boyutlu barkodun ismidir. Kare veya dikdörtgen şeklinde olan bu yapının genel adı ise Data Matrix’tir. Klasik barkodlara göre çok daha kullanışlı olan Karekod, pek çok yönden de diğer kodlardan avantajlı durumdadır. Akıllı telefonların barkod okuma kabiliyetlerinin artması ve bu durumun yaygın olarak kullanılmaya başlanmasıyla önemi artan bu barkod türünün içine; metin, resim, çeşitli görseller, video ya da link yerleştirilebilmektedir. Klasik barkodlara göre çok daha kullanışlı olan QR Kod, pek çok yönden de diğer kodlardan daha avantajlı durumdadır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir