Sanayi Beklentilerini Karşılayan Proje Başarıyla Tamamlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu’nun; laboratuvar alt yapısını geliştirmek için Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’na, bütçesi 742 bin 569 TL olan, “İmalat Sanayiine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında yaptığı proje başarılı bir şekilde tamamlandı.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından karşılıksız olarak desteklenen “Sanayi Beklentilerini Karşılayan Mesleki Eğitim Altyapısının Yenilikçi Teknolojiler ile Desteklenerek Geliştirilmesi” başlıklı proje,  2019 yılında başladı ve 2021 yılında başarı ile tamamlandı. Meslek yüksekokuluna önemli kazanımlar sağlayan proje hakkında, Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nursel Altan Özbek, önemli bilgiler paylaştı.

Dr. Öğr. Üyesi Nursel Altan Özbek, “Üniversitemiz Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan Makine ve Metal Teknolojileri ile Elektronik ve Otomasyon Teknolojileri bölümlerindeki programlar, imalat sanayine yönelik teorik bilgiden daha çok pratik bilgiye ihtiyaç duyan programlardır. İmalat sanayinin meslek yüksekokullarından beklentisi de pratik bilgiye sahip, teknolojiyi kullanabilen ve nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılanması yönündedir. Bu proje ile alınan ve sanayide aktif bir şekilde kullanılan; Endüstri 4.0 eğitim setleri, ısıl işlem fırını, sertlik ölçme cihazı ve yüzey pürüzlülüğü ölçüm cihazı ile geliştirilmiş olan laboratuvarlarımız sayesinde, Meslek Yüksekokulumuz; imalat sektörünün en büyük problemleri arasında birinci sırada bulunan nitelikli eleman açığını gidermesi, imalat sanayinin ihtiyaç duyduğu, hızla gelişen ve değişen dünya şartlarında, talepleri karşılayabilmek için, nitelikli eleman eğitimini gerçekleştirmesi ve katma değeri yüksek ürünler üretebilme yeteneğine kavuşması gibi birçok önemli kazanımlar elde etmiştir.” ifadelerini kullandı.

Projeye her türlü desteğini esirgemeyen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a teşekkür eden Dr. Öğr. Üyesi Nursel Altan Özbek; projenin yazımı ve yürütme aşamasında vermiş olduğu desteklerden dolayı proje ekibinde yer alan Doç. Dr. Engin Nas, Öğr. Gör. Dr. Sabri Uzuner, Öğr. Gör. Murat Ok ve Öğr. Gör. Gültekin Çakır ile sağladığı mali destek için Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’na teşekkürlerini iletti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir