Gebze Teknik Üniversitesi Heyeti Düzce Üniversitesi’ni Ziyaret Etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan ve beraberindeki heyet, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile bir araya gelerek Düzce Üniversitesi’nin bölgesel kalkınma çalışmalarıyla ilgili istişarede bulundu.

İlk olarak Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ı makamında ziyaret eden Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, iki üniversitenin iş birliği imkanları konusunda görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette; Düzce Üniversitesi’nden; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Genel Sekreter Hasan Sadi Ateş, Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü ve DÜBİT Müdürü Doç. Dr. Uğur Hasırcı ile Düzce Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Özkan Şahin de yer aldı.

Rektörlük ziyaretinin ardından Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan ve beraberindeki heyet, Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile birlikte Düzce Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyarette, Türkiye’nin en büyük Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezinde Merkez Müdürü Prof. Dr. Ertuğrul Kaya, alanında özel eğitim almış, akademisyen olan sertifikalı uzman hekimler tarafından akupunktur, hirudoterapi, kupa uygulaması, ozon tedavisi gibi birçok uygulamanın gerçekleştirildiğini ifade etti. Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış bir klinik araştırma merkezi olduklarını belirten Prof. Dr. Ertuğrul Kaya, Ar-Ge çalışmalarının yürütüldüğünü, bu alanda kendini geliştirmek isteyen eğitimciler için sertifika programlarının da düzenlendiğini sözlerine ekledi.

Konuk rektör daha sonra Düzce Üniversitesi Üretim Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyarette Doç. Dr. Uğur Hasırcı, GMP, ISO 9001 ve ISO 22000 sertifikalarına sahip Merkezin evrensel standartlarda üretim gerçekleştirdiğini söyledi. Düzce Üniversitesi’nin yeni markası olan Univera logolu tüm ürünleri, sadece Düzce Üniversitesi uzman personeli eliyle ürettiklerini dile getiren Doç. Dr. Uğur Hasırcı, ayrıca endüstriye nitelikli fason üretim hizmeti de verdiklerinin altını çizdi. Üretim Merkezi’nde ayıca Düzce Üniversitesi koordinatörlüğünde bölge halkı tarafından üretilen tıbbi bitki, tıbbi mantar ve arıcılık ürünlerinin, katma değerli nihai ürüne dönüştürüldüğünü de vurguladı.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan Düzce Üniversitesi Konuralp Kampüsünü ziyaret ederken, konuk heyet son olarak Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni (DÜBİT) ziyaret etti. Doç. Dr. Uğur Hasırcı, TÜRKAK akreditasyonuna sahip ve 2021 yılı itibariyle de Uluslararası Laboratuvar Akreditasyonu Birliği (International Laboratory Accreditaion Cooperation – ILAC) tarafından da akredite olarak bölgenin uluslararası akreditasyona sahip ilk ve tek laboratuvarı olan Merkezde, yürütülen projeler ve yapılan katma değerli çalışmalar konusunda bilgiler verdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir