Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Mezuniyet Gururu

featured
????????????????????????????????????
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkemiz sağlık alanına her yıl nitelikli ve donanımlı sağlık profesyonelleri yetiştiren Düzce Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin mezuniyet mutluluğunu yaşadı.

Düzce Üniversitesi Stadyumu’nda düzenlenen 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’ne; Düzce Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlhan Genç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir, öğretim elemanları ile mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Programın açılışında konuşan Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir, öğrencileri bilimsel bilgilerle eğittiklerini, iş hayatına hazırladıklarını ve değerli bireyler olmaları için yoğun emek sarf ettiklerini ifade etti. Öğrencilerin ise özveriyle çalışarak mezun aşamasına geldiklerini belirten Prof. Dr. Demir, hem Hemşirelik hem de Sosyal Hizmet bölümlerinin istihdam avantajları dolayısıyla iyi yerlere geleceklerini dile getirdi. Bu sürecin manevi kahramanlarının aileler olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Şerif Demir, tüm mezunları kutlayarak sözlerini sonlandırdı.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlhan Genç ise insanlık olarak zorlu covid süreci geçirdiklerini söyleyerek, doktorlar ve hemşireler başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının değerinin daha iyi anlaşıldığını belirtti. Mezunların da bu sürece tanıklık ettiğini dile getiren Prof. Dr. İlhan Genç, bu dönemin onlar için büyük tecrübe olduğunu da sözlerine ekledi.

Ailelerin de çocukları için büyük emek verdiğini ve bu güzel anlarında yanlarında olduğunu ifade eden Prof. Dr. Genç, akademisyenlerin destekleriyle mezunların alanlarıyla ilgili yetkin akademik bilgilerle donatıldıklarının altını çizdi. Özellikle sağlık alanında yaşanan şiddet olgusunu, hem devlet, hem de millet olarak aşacaklarına işaret eden Prof. Dr. İlhan Genç, mezunlara sağlıklı ve başarılı bir meslek hayatı dileyerek konuşmasını noktaladı.

Açılış konuşmalarının ardından Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden birincilikle mezun olan Elif Dursun, Fakülte ikincisi Merve Coroz ve Fakülte üçüncüsü Nurgül Köksal’a plaketleri, mezun öğrencilere de mezuniyet belgeleri takdim edildi.

Mezunlar tarafından Hemşirelik Andı ve Sosyal Hizmet Andı’nın okunmasıyla devam eden mezuniyet programının final bölümü kep atma törenine sahne oldu. Keplerini, coşku ve heyecan içerisinde gökyüzüne yani geleceklerine fırlatan öğrenciler, mezun olmanın ve meslek hayatına adım atmamın gururunu doyasıya yaşadı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir