Hematoloji Günübirlik Tedavi Ünitesi Hizmete Girdi

featured
????????????????????????????????????
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi Hastanesi Dahiliye Kliniği bünyesinde  “Hematoloji Gündüz Tedavi Ünitesi” hizmete girdi.

Dahiliye Kliniği’nde ayaktan tedavi gören hastalara hastane şartlarında uygulanması gereken demir, özellikli serumlar, kan ve kan ürünleri transfüzyonu gibi tedavileri ve yüksek kan düzeyleri olan hastalarda kan boşaltılması (flebotomi) işlemleri, yeni açılan “Hematoloji Gündüz Tedavi Ünitesi”nde gerçekleştirilmeye başlandı.

Hastaların daha hızlı ve konforlu bir şekilde tedavi edilmeleri amacıyla Arslanhan Plastik A.Ş. katkılarıyla düzenlenen üniteyle; yataklı servislerin hasta yoğunluğu, hastaların hastanede kalma süresi ve enfeksiyon riskinin azaltılması sağlandı. Açılan ünite ile tedaviler ve işlemler sırasında gelişebilecek çeşitli reaksiyonlara karşı donanımlı bir ortam ve yakın gözetimin sağlanabildiğini ifade eden Hematoloji Bilim Dalı Başkanı ve Öğretim Üyesi Doç. Dr. Birgül Öneç, yedi tedavi koltuğunun bulunduğu Gündüz Tedavi Ünitesi’nde hastaların, uzman sağlık personellerinin kontrolünde tedavilerini alarak kısa sürede tabucu olabildiğini belirtti. Ünitenin özellikle belli aralıklarla ancak sürekli olarak kan transfüzyonu ya da boşaltılması ihtiyacı olan Hematoloji hastaları ve periyodik olarak tedavi alan Dahiliye hastaları açısından önemli bir ihtiyacı karşıladığına dikkat çeken Doç. Dr. Birgül Öneç, Hematoloji ya da ilgili Dahiliye Polikliniği’nden tedavinin düzenlenmesinin ardından aynı gün içinde tedavilerin verildiğini dile getirdi.

Ünite sayesinde hastaların ağır hastalardan ayrı, kontrollü ve konforlu bir ortamda daha kısa sürede tedavilerinin yapılarak taburcu edildiğini kaydeden Başhekim Yardımcısı ve İç Hastalıkları Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Kürşad Öneç ise katkılarından dolayı Arslanhan Plastik A.Ş.’ye teşekkür etti.

İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Türkay Erbaş ile hizmete giren üniteyi gezerek bilgi alan Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, tedavi olan hastalarla sohbet ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.  Ünitenin, hastaların tedavi kalitesini ve konforunu daha da arttırdığına dikkat çeken Prof. Dr. Balbay,  başta Başhekim Yardımcısı ve İç Hastalıkları Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Kürşad Öneç, İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Attila Önmez, Hematoloji Bilim Dalı Başkanı ve Öğretim Üyesi Doç. Dr. Birgül Öneç olmak üzere emeği geçen tüm hekim ve idarecilere teşekkür etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir