ÖZLÜ; “DÜZCE, İLKLERİ YAŞAMAYA DEVAM EDECEK”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çilimli OSB Altyapısının Yeşil OSB’ye uygun hale getirilmesi fizibilite desteği projesi imza töreni gerçekleştirildi. Düzce Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bölgede birçok ilke imza attıklarını kaydederek, bu projenin de bir ilk olduğunu söyledi.

 

Çilimli OSB Altyapısının Yeşil OSB’ye uygun hale getirilmesi fizibilite desteği projesinde imzalar atıldı.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, TSO Başkanı Tuncay Şahin, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Nuri Azbar, MÜSİAD Düzce Başkanı Vefa Pehlivan, kurum müdürleri ve çok sayıda iş insanı katılım sağladı.

 

ŞAHİN, YAŞANAN SÜRECİ ANLATTI

Törenin açılış konuşmasını yapan TSO Başkanı Tuncay Şahin, Çilimli de gerçekleştirilecek olan Yeşil OSB’ye gidiş süreci, yaşananları ve gelinen gün itibariyle sonuçlandırılmasına yönelik bilgilendirmede bulundu. Şahin’in ardından kürsüye gelen Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Nuri Azbar ise sıfırdan yapılacak olan Yeşil OSB proje programına ve süreçlerine dair slayt üzerinden sunum gerçekleştirdi.

 

“DÜZCE’DE BİR İLKİ DAHA GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Azbar’ın konuşmasını tamamlamasının akabinde sürece yönelik değerlendirmelerde bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Hayırlı bir iş için bugün bir aradayız. Çevre konusunda oldukça hassas davranıyoruz. Bu proje de bizim memnun olduğumuz bir projedir. Düzce’de bir ilki daha gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra da çok sayıda ilki gerçekleştireceğiz. Çevreye saygılı olacağız. Çocuklarımıza temiz bir Düzce bırakacağız. Belediye olarak bu yönde birçok adımlar attık ve atmaya da devam ediyoruz” dedi.

 

ASAR DERESİ PROJE HAYATA GEÇİYOR

Başkan Özlü, daha sonra Düzce için hazırladıkları projelerin son durumuna yönelik katılımcılara yaptığı bilgilendirmede, “Asar deresinin projesini hayata geçiriyoruz. 20 aylık bir projelendirme sürecini tamamladık. Projenin başarılı ve kullanışlı olması için derenin 100 yıllık debisinin simülasyonunu yaptık. Gelecek ay kazmayı vuruyoruz. Bu projemiz Türkiye Belediyeler Birliğinden ödül aldı. 100 bin TL miktarındaki ödül belediyemizin hesabına yatırıldı. Çalışmalara başladığımız anda da 500 bin TL daha yatırılacak. İşlerimiz yolunda ilerliyor” şeklinde konuştu.

 

MODERN SANAYİ SİTESİNİ BELEDİYE YAPACAK

Başkan Özlü, ayrıca, içme suyu alt yapı projesinin yeniden ihaleye çıkartılacağını paylaştı. Temmuz ayında inşa çalışmalarına başlanacak olan Cedidiye Meydan Projesine de değinen Özlü, Aziziye Mahallesinde yapımına başlanan Modern Pazaryeri projesinde Türkiye’de bir ilk olarak kurulacak olan güneş panelleri sayesinde enerji üretileceğini söyledi. Eski sanayi çarşısının taşınması ve TOKİ’den devralındığı müjdesini de paylaşan Özlü, modern sanayi sitesinin Düzce Belediyesi tarafından yapımına başlanacağını kaydetti.

Tören, Başkan Dr. Faruk Özlü’nün konuşmasının ardından atılan protokol imzalarının ardından sona erdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir