ITED’den Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu İçin Örnek Sosyal Sorumluluk

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknoloji ile ilgili sektörlerdeki istihdamı artırmayı ve teknolojiye erişimi kısıtlı olan bölge ile bireyleri teknolojiyle buluşturmayı hedefleyen Innovaverse Teknoloji Erişim Derneği (ITED), Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu’na yönelik örnek bir sosyal sorumluluk çalışmasına imza attı.

Gölyaka Meslek Yüksekokulu, üniversite-sektör iş birliklerini geliştirmek için yaptığı ziyaretlerin olumlu sonuçlarını almaya başladı. Bu kapsamda dernek başkanlığını Atasayar Teknoloji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Atasayar’ın yaptığı ITED tarafından, Gölyaka Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Laboratuvarı’nda kullanılmak üzere 48 adet SSD disk bağışı gerçekleştirildi.

Rektörlük Çalıştay Salonu’nda düzenlenen bu anlamlı programa; Düzce Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlhan Genç, Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kazım Özkan Ertürk, ITED Başkanvekili Burak Beyler, Gölyaka Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Mehmet Ali Bayhan ve Öğr. Gör. Mete Han Üner ile ITED Kurucu Üyesi Berke Can Demircioğlu katıldı.

Programda konuşan, Gölyaka Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Mehmet Ali Bayhan; sektör ziyaretleri kapsamında Atasayar Teknoloji A.Ş. ile fikir alışverişinde bulunduklarını belirterek şirket yöneticilerinin, ITED adında bir dernekleri olduğunu ve dernek vasıtasıyla Gölyaka Meslek Yüksekokulu’nun Bilgisayar Laboratuvarlarının teknolojik altyapısını güçlendirmek ve bilgisayarların hızını artırmak amacıyla kendilerine 48 adet SSD disk bağışında bulunduklarını ifade etti. Öğr. Gör. Mehmet Ali Bayhan ITED ile birlikte seminer ve eğitim programları düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.

Gölyaka Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kazım Özkan Ertürk ise bölge iş insanlarının, kendi şehirlerine destek olmasının önemine vurgu yaparak bu sosyal sorumluluk faaliyetinin üniversite-şehir iş birliğine de katkı sağlayacağının altını çizdi.

ITED Başkanvekili Burak Beyler yaptığı konuşmada ITED hakkında bilgiler paylaşarak teknolojiye erişim, eğitim, staj ve iş imkanı gibi alanlarda faaliyetler yürüttüklerini söyledi. Amaçlarını teknoloji desteği vermek ve kişilerin eğitimlerini efektif hale getirmek şeklinde açıklayan Burak Beyler, öğrencilerin bu destekler sayesinde sektöre daha çabuk uyum sağlayacağına ve iş gücü piyasasının da nitelikli ve hazır personelle buluşacağına işaret etti. Gölyaka Meslek Yüksekokulu’na 48 adet SSD disk bağışında bulunarak bilgisayarların hızının artmasına katkı sağladıkları için mutlu olduklarını dillendiren Burak Beyler, gelecek dönemlerde de ulusal çapta desteklerinin devam edeceğini ifade etti.

Düzce Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlhan Genç ise destekleri için ITED’e teşekkür ederek sözlerine başladı. Bilgisayarın dinamik ve sürekliliği yüksek bir alan olduğunu belirten Genç, bu tarz desteklerin özel kuruluşlar tarafından yapılıyor olmasının kendilerine güç verdiğini dile getirdi. Gölyaka Meslek Yüksekokulu’nun böyle bir hibeyi başarmış olmasının da güzel bir çaba olduğunu söyleyen Prof. Dr. Genç, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Kazım Özkan Ertürk ve emekleri olanları kutladı. Devlet-özel sektör birlikteliğiyle öğrencilerin yeni yazılımlara sahip olacağına dikkat çeken Prof. Dr. İlhan Genç, bu bağışların sürmesini temenni ederek sözlerini sonlandırdı.

Programın sonunda Rektör Vekili Prof. Dr. İlhan Genç ve Gölyaka Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kazım Özkan Ertürk tarafından dernek yöneticilerine plaket ve teşekkür belgeleri takdim edildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir