Er’den Ramazan Pidesi Açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce için açıkalanan Ramazan Pidesi fiyatı için, fırıncıların elinden geleni yaptıklarını, Düzce halkı da Ramazan Pidesini 1,5 TL’den yiyebilme seçeneğine sahip olmaları için Düzce Belediyesi’nin fırıncının belli masraflarını sübvanse ederek veya maliyetlerinin bir kısmını üstlenerek vatandaşa ucuz pide ve ekmek sağlaması gerektiğini belirtti.

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Fırıncılar Odası tarafından belirlenen pide fiyatlarının pandemi koşullarında fırıncılar tarafından belirlenebilen en iyi fiyat olduğunu belirterek, “Bu zor günlerde Düzceli hemşehrilerimize destek olabilmek hepimizin en temel görevidir. Düzce halkı da Ramazan Pidesini 1,5 TL’den yiyebilme seçeneğine sahip olmalıdır. Mübarek Ramazan Ayına yaklaşmakta olduğumuz şu günlerde Düzce Fırıncılar Odası, Ramazan Pidesinin fiyatını 350 gr’ı 4 TL, 700 gr’ı ise 8 TL olarak açıklamıştır” dedi.

Diğer illerdeki pide ve ekmek fiyatlarını paylaşan Er, “Ramazan Pidesinin fırınlarda satışı, İstanbul’da 365 gr pide 4 TL, Sakarya ve Kocaeli’de 370 gr pide yine 4 TL olarak duyurulmuş olup Bolu’da ise 3 TL olarak satılması beklenmektedir. Bu kıyas içerinde baktığımız zaman Düzce Fırıncı esnafı fiyat belirlemede elinden gelen gayreti göstermiştir denilebilir. Bununla beraber, konuya pandemi koşullarında ve gittikçe ağırlaşan ekonomik şartlar çerçevesinde bakıldığında , Düzce halkına daha makul fiyat ve ürün seçenekleri sunmanın Düzce Belediyesi’nin görevleri arasında yer aldığını düşünmekteyiz” dedi.
Sosyal Belediyeciliğin zor zamanda, kar-zarar anlayışından ziyade ön koşulsuz olarak halkın yanında olabilmeği gerektirdiğini belirten Er, “ İstanbul Halk Ekmek 365gr. pideyi 1,5 TL’den, Ankara Halk Ekmek ise Ramazan Ayı boyunca 250gr. Ekmegi 1 TL’den satacağını duyurmuştur. Sosyal Belediyecilik, zor zamanda, temel ihtiyaçlar söz konusu olduğunda kar-zarar anlayışından ziyade, ön koşulsuz olarak halkın yanında olabilmektir” dedi.

Düzce Belediyesi’nin fırıncıların masraflarını sübvanse ederek pide ve ekmek fiyatlarını düşürmesi gerektiğini belirten Er, “Düzce Belediyesi de bu manada, gerekirse fırıncının belli masraflarını sübvanse ederek veya maliyetlerinin bir kısmını üstlenerek Pide ve Ekmek fiyatlarının Ramazan Ayı boyunca daha makul fiyatlara çekilmesini sağlamalıdır. Ayrıca Düzce Halk Ekmek uygulamasının bir an önce hayata geçmesi, veya Büyükşehir Belediyelerinin Halk Ekmek bayiliklerinin Düzce’de de açılması için adımlar atılması ivedi olarak yapabileceğimiz öneriler olup, bu çalışmalarda İyi Parti Düzce Teşkilatı olarak sorumluluk almaya hazır olduğumuzu kamuoyunun dikkatine sunarız. Bu zor günlerde Düzceli hemşehrilerimize destek olabilmek hepimizin en temel görevidir. Düzce halkı da Ramazan Pidesini 1,5 TL’den yiyebilme seçeneğine sahip olmalıdır” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir