KEŞİR’DEN AKA’YA DERS GİBİ CEVAP

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’den CHP Kadın Hakları ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’ya cevap gecikmedi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, CHP Kadın Hakları ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın TBMM’de görüşmeleri devam eden Aile ve Gençlik Fonu hakkında yapmış olduğu açıklamaya ders niteliğinde cevap verdi.

Başkan Keşir 21 yıldır AK Parti Hükümetleri tarafından gençler ve kadınlar üzerine yapılan icraatları tek tek sıralayarak, CHP’nin gençler ve kadınların sorunlarına her zaman uzak olduğunu belirterek;
“Kadınların ve gençlerin aklıyla alay mı ediyorsunuz? Eğitimde fırsat eşitliğini siz bilir miydiniz? Kız çocukları okul kapılarında beklerken neredeydiniz? İkna odalarının mimarını siz milletvekili listesine koymadınız mı? Kadınlara Meclis kürsüsünden had bildirilirken siz nerede duruyordunuz?

Gençlik ve kadın politikaları hiç bir ideolojinin aparatı değildir.

Ayrıca bilmezden geldiğiniz bazı gerçekleri sabırla anlatayım…
1-Kız çocukları AK Parti ile eğitimde tam fırsat eşitliğine kavuştuğu için bugün üniversitelerde kız-erkek öğrenci oranı hemen hemen eşittir. (Kız öğrenci %49,2)
2-Anayasanın “kadın erkek eşit haklara sahiptir ” ilkesi
AK Parti iktidarında geldi… (2004)
3- Medeni Kanundaki “eşler arası eşitlik” ilkesini de biz kanunlaştırdık.
4- TCK kapsamında “kadına karşı şiddeti” suç olarak biz tanımladık. Cinsel saldırı ve cinsel istismar suçunu da biz tanımladık. (2005)
4-“Eşit işe eşit ücreti” biz yasalaştırdık. (2003)

21 yılda yaptığımız yüzlerce düzenlemeye buradan ulaşabilirsiniz.
https://akparti.org.tr/kadinkollari/kazanimlar/ Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” şeklinde konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir