ER; “Elde edilecek gelirleri nerede kullanacaksınız”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi’nin 18 bin 442 metre karelik 15 taşınmazını 55 milyon 427 bin bedelle satışa çıkartmasına İYİ Parti Yunus Özay Er’den tepki geldi. Er yaptığı açıklamada, yerel seçimler öncesinde belediyenin taşınmazlarını satışa çıkartmasını, “Parsel parsel satıyorsunuz” diyerek eleştirdi.

Düzce Belediyesi 18 bin 442 metre karelik 15 arsayı 55 milyon 427 bin TL bedelle satışa çıkarttı. Bu duruma tepki gösteren İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er’in hedefinde ise Düzce Belediyesi yönetimi vardı.

“Düzce Belediyesi elde edilecek gelirle borcunu kapatamaz”

Satışa çıkartılan taşınmazlardan elde edilecek tutarla belediyenin borçlarının ödenmeyeceğini savunan Er,  “Bugün aldığımız bir habere göre Düzce Belediyesi 18.442 metre kare 15 parça araziyi 55 milyon 427 bin TL’nin üzerinde bir bedelle satışa çıkartmıştır. Belediye iştiraki şirketlerin, tüm taleplerimize rağmen bir türlü öğrenemediğimiz, borçları hariç 2 Trilyonun üzerinde borcu olduğu bilinen Düzce Belediyesinin bu satıştan elde edeceği parayla borçlarını kapatabilme imkanı yoktur” diye konuştu.

“Elde edilecek gelirleri nerede kullanacaksınız”

“Şu günlerde ihalesi yapılan herhangi bir yeni proje çalışması da bulunmamaktadır” diyen Er,  “Seçimlere çok kısa bir süre kalmışken belediyeye ait bu taşınmazların satışından elde edilecek kazancın hangi işlerde kullanılacağı merak konusudur. Tavsiyemiz giderayak asıl sahibi Düzceliler olan bu kabil kıymetli arazilerin yok edilmemesi, gelecek nesillerin istikbaline kastedilmemesi yönünde olacaktır. Bu arazilerin satışlarından elde etmeyi düşündüğünüz gelirleri nerede kullanmayı düşünüyorsunuz Sayın Özlü.” açıklamalarında bulundu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir