BAŞKAN ÖZLÜ’DEN TEBRİK VE TEŞEKKÜR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi Spor Akademisi sporcusu Özgür Çağlayan,  gösterdiği üstün performansın ardından seçildiği milli takım ana kadrosuyla birlikte İtalya’da düzenlenecek olan Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonasında (U17), Düzce ve Türkiye’yi temsil edecek.

Düzce Belediyesi Spor Akademisi sporcusu Özgür Çağlayan, Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonasında serbest stil kategorisinde ilimizi ve ülkemizi temsil edecek.

Geçtiğimiz Nisan ayında Sivas’ta düzenlenen U-17 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonasında mücadele ederek kilosunda Türkiye ikincisi olan ve milli takıma seçilen Özgür Çağlayan, daha sonra gösterdiği üstün performans neticesinde milli takım ana kadrosuna dahil oldu.

Kurban Bayramının ardından milli takım kampına katılacak olan Çağlayan, 25-31 Temmuz tarihlerinde İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenecek olan Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonasında (U17) serbest stil 48 kilogram da madalya için mindere çıkacak.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Dünya Şampiyonasında mücadele edecek Özgür Çağlayan’a başarılar dileyerek, Düzce’ye yeni bir gururun yaşatılıyor olmasından ötürü büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

“ÜLKE SPORUNA YENİ İSİMLER KAZANDIRDIĞIMIZ İÇİN GURURLUYUZ”
Başkan Özlü, “Sporun ve sporcunun dostu belediye olarak, şehrimizin her bölgesinde her branştan sporun yapılabilecek hale getirilmesi çabası içerisindeyiz. Spor şehri Düzce’nin alt yapısını hep birlikte ve elimizdeki cevherlerimizle her branşta ortaya koyuyoruz. Spor Akademisi öncülüğünde spora yeni isimler kazandırdığımız için ayrıca gururluyuz. Bu yıl birçok branşta başarılarla geçen ilkleri yaşamakla birlikte güreş noktasında da büyük ivme yakaladığımız bir gerçek. Sporcularımız gittikleri ulusal ve uluslar arası müsabakalarda mutlaka derece yaparak bizleri mutlu ettiler. İnanıyorum ki, güreşçimiz Özgür Çağlayan da aynı şekilde sadece bizleri değil tüm Türkiye’yi mutlu edecek bir derece alacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir