Düzce’den deprem bölgesine personel desteği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Depremlerden en çok etkilenen illerden birisi olan Düzce’den, dün gece saatlerinde yaşanan ve 10’a yakın vilayeti etkileyen deprem bölgesinde arama ve kurtarma çalışmalarına katılmak üzere ekipler yola çıktı. DAKE, UMKE ve Düzce Belediyesi’nden olmak üzere toplam 55 kişilik ekip bölgeye ulaşmaya çalışıyor.

Düzce’den, deprem bölgesine destek olmak amacıyla ekipler yola çıktı.

16 UMKE personeli yola çıktı.

Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz açıklamasında “Kahramanmaraş ilimizde meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen 7.4 büyüklüğündeki deprem sonrasında arama ve kurtarma çalışmalarına katılmak üzere ilimizden Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri Ekibi olmak üzere toplam 4 ekibimiz ve 16 personelimiz yola çıkmıştır. Allah ülkemizi ve milletimizi her türlü felaketten muhafaza eylesin” dedi.

9 itfaiye personeli yola çıktı.

Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Kahramanmaraş ve çevre illerde meydana gelen deprem nedeniyle 9 itfaiye personeli ve iki aracımız arama kurtarma faaliyetine destek olmak üzere yola çıktı. Hepimize geçmiş olsun” denildi.

DAKE 30 kişi gönderildi.

Gönüllü arama kurtarma ekibi olan DAKE, 30 kişilik ekibi Kahramanmaraş ve çevresinde yaşanan depremde arama, kurtarma faaliyetlerine destek olmak amacıyla gönderdi. Ekiplerin kısa sürede bölgeye ulaşması bekleniyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir