15 TEMMUZ’DA ANITPARK HINCA HINÇ DOLDU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, FETÖ terör örgütü tarafından haince planlanan darbe girişiminin 6. yıl dönümünde yüzlerce Düzceli Anıtpark Meydanında toplandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayında halka hitabetinin de izlendiği program, gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü. 

Bu yıl “Türkiye Aşkına” sloganı ile gerçekleşen, ‘15 Temmuz, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ programı kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.  Şanlı zaferin 6. yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikler 14 Temmuz Perşembe günü Mutfak Sanatları Merkezinde Şehit yakınları ve Gazilerimize verilen yemek ile başladı. İkinci günün ilk programı ise Düzce Şehitliğinde gerçekleşti.  15 Temmuz gecesi Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı’na yapılan hain saldırıda şehadet mertebesine ulaşan 4. Sınıf Emniyet Müdürü Şehit Ufuk Baysan’ın kabri Devlet erkanı tarafından ziyaret edilerek dualar okundu. Protokol üyeleri şehitliğin ardından  baba ocağı ziyaret etti.

ERDOĞAN’IN KONUŞMASI CANLI VERİLDİ
Anıt meydandaki ilk program saat 18.30’da 15 Temmuz konulu film gösterimi ve fotoğraf sergisi ile başladı. Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşların hazır bulunduğu Anıtpark meydanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saraçhane’deki miting alanından yaptığı konuşma canlı olarak verildi.

MEHTERAN HEM HÜZÜN, HEM COŞKU YAŞATTI
Ardından akşam namazının kılınmasının ardından  Düzce Belediyesi Mehteran takımı eşliğinde Büyük Cami önünden Anıtpark meydanına kalabalık kortej eşliğinde yüründü. Anıtpark’taki program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Protokol ve vatandaşların hınca hınç doldurduğu ve Türk bayraklarıyla eşlik ettiği anma programında Düzce Belediyesi Mehteran takımı günün anlam ve önemine uygun marşlar çaldı.
Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve ilahi dinletileri ile devam eden program gece geç saatlere kadar sürdü. Program tüm Türkiye’de 00.13’te 15 Temmuz şehitleri için okunan Sela’nın ardından sona erdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir