Zemin Etüdü ve Yer Bilimciler Düzce TSO’da Bir Araya Geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonu ile Düzce TSO’ya bağlı faaliyetlerini sürdüren Zemin Etüdü firmaları ile Yer Bilimcilerden oluşan üyeler sektörel sorunları görüşmek üzere bir araya geldi.

Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Canpolat’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Düzce Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Kalender Aydın ve birim çalışanları, jeoloji ve harita mühendisleri, zemin etüdü firmaları katılım sağladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, İnsan hayatını doğrudan etkileyen bu önemli konunun gündemde tutulmasının ve sektörel sorunların Düzce TSO çatısı altında konuşuluyor olmasının önemli olduğuna işaret ederek Düzce TSO olarak her alanda üyelerin sorunlarına çözüm üretmeye devam ettiklerini de sözlerine ekledi.

Erdoğan Bıyık’tan sonra söz alan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Canpolat, daha önce müteahhitlik alanıyla ilgili verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek, “Gerçekleştirdiğimiz toplantıda çok fazla konu gündeme geldi. Bu konuları TSO ve Belediye olarak madde madde görüşülmesinin daha doğru sonuçlar çıkaracağına kanaat getirdik. Bugün de ilk olarak zemin etüdü konusunu gündeme taşımaya karar verdik. Deprem yönetmelikleri ve değişen piyasa koşulları dolayısıyla oluşan fiyat farklarının sebepleri, çözüm yolları, sektördeki diğer sorunları konuşmak üzere toplandık. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Toplantıda firma temsilcilerinin yeni uygulamalar dolayısıyla artan maliyetlerinin asgari düzeye çekilebilmesi ve sektördeki diğer başlıca sorunlar kapsamlı olarak konuşuldu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir