AK Parti’den afişlere yapılan saldırılara sert açıklama

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Buğra Alp Kocaman, son dönemde AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü’nün afişlerine yönelik saldırıları sert bir dille eleştirdi. Kocaman “Düzce bu kadar ahlaksız bir seçim süreci görmedi” dedi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Buğra Alp Kocaman, AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu ile birlikte son dönemde zarar verilen seçim afişlerine yönelik açıklama yaptı.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Buğra Alp Kocaman şu ifadelere yer verdi; “Kıymetli Düzceli hemşerilerimiz, 2002 yılından bu yana sizleri ve şehrimizi daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek amacıyla çıktığımız bu yolda, Düzce’nin hizmetkârı olarak yolumuza kararlılıkla devam etmekteyiz.

2024 yerel seçim kampanyası başladığından bu yana diğer siyasi partilerin de sahada sürdürdüğü gibi bizler de kampanyamızı bayram havasıyla gece gündüz sürdürmeye devam ediyoruz.

Ancak bu süreçte maalesef, ilk günden itibaren afişlerimize, billboardlarımıza ve diğer reklam çalışmalarımıza çok çirkin saldırılar yapılmaktadır. Sanılmasın ki bu çirkin saldırıları görmezden geliyoruz! Dostluk havasında yürütmeye çalıştığımız propaganda sürecini sertleştirmemek, aziz vatandaşlarımızı birbirine düşürecek davranışlarda bulunmamak adına, sessiz ve tepkisiz kaldığımız bu durumlar da görüyoruz ki; bir takım çevrelerce kurgulanan kendi afişlerini kesecek kadar alçalan ve bunu biz yapıyormuşuz gibi algı yaratmaya çalışan kiyafetsizleri hep birlikte görüyoruz ve bunların kimler olduğunu biliyoruz.

Algı ve yalanla milleti kandırmak, milletin sinir uçlarıyla oynayarak bir kazanç elde edeceğini sanan bu tiplerin hakkettiği cevabı 31 Mart’ta milletimiz tarafından verileceğinden hiç şüphe yoktur. Ancak unutulmasın ki her fırsatta ahlâktan bahseden ahlâk bekçilerinin bu kadar ahlaksızlaştığı bir seçim sürecini Düzce hiçbir dönemde yaşamamıştır.

Biz sustukça, muhatap almadıkça bu saldırıların dozajı daha da artmış, kontrolden çıkmıştır. Kimse bizim sessizliğimizden ve duruşumuzdan cesaret alıp bu tarz aşağılık saldırıları devam ettirmeye kalkmasın. Dün akşam tekrar yapılan saldırıları görüntüledik ve gerekli hukuki süreçleri başlatacağımızı buradan duyurmak istiyoruz.

Provokatörlerce yapılan ahlaksız, aşağılık ve kaotik eylemlere daha fazla müsaade etmeyeceğiz. Yapılan çirkin ve insanlık dışı saldırıları şiddetle kınıyor ve başlattığımız adli sürecin takipçisi olacağımızı belirtmek istiyorum. Bu vesileyle seçim sürecini yöneten diğer parti yöneticilerine de buradan aynı tavrı sergilemeye davet ediyoruz.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir