AK PARTİ TEŞKİLATLARI 31 MART ZAFERİ İÇİN KENETLENDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Düzce Teşkilatlarının kuruluşundan bugüne her kademesinde görev alan yöneticiler ile parti üyeleri “vefa” iftarında bir araya geldi. İftar sonrası yaptığı konuşmada teşkilat üyelerine seslenen AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, 31 Mart seçimlerinde kardeşçe omuz omuza yeni bir zafer destanı yazmak için hep birlikte sahada olduklarını belirterek, “Sizlerden 15 gün daha kapı kapı, sokak sokak çalışarak 31 Mart tarihini Büyük Düzce Zaferi haline getirmek için söz istiyorum” dedi.

AK Parti Düzce İl Başkanlığı, düzenlediği iftar programında tüm partilileri buluşturdu. AK Parti’nin kuruluşundan bugüne her kademesinde görev yapan teşkilat üyeleri vefa iftarında bir araya geldi. İftar davetine, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, ilçe belediye başkanları ve başkan adayları ile il, ilçe ve belde teşkilatlarının yöneticileri, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

ŞENGÜLOĞLU: DAHA ZOR İMTİHANLAR İÇİN HAZIRIZ, KARARLIYIZ
AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, iftar öncesi “davamızın emektârları” olarak seslendiği partililere hitaben bir konuşma gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde çıktıkları bu kutlu yolda, onca badireye rağmen, onca zorluğa rağmen AK Parti’yi yalnız bırakmayan her bir teşkilat mensubuna teşekkür eden Şengüloğlu, konuşmasında şunları kaydetti: “Millete hizmet hareketi olan AK Parti’miz ve milletin adamı liderimiz sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşları olan bizler 3 Kasım 2002 seçimlerinden bugüne girdiğimiz tüm seçimlerde 1. parti olma şerefini, gururunu ve onurunu yaşıyorsak bu mücadelelerin her birinde sizlerin çabası, emeği ve gayreti sayesinde olmuştur. Dün olduğu gibi bugün de AK Parti ailesi olarak daha büyük mücadeleler, daha zor imtihanlar için hazırız, kararlıyız. Önümüzde yeni bir imtihan daha bulunmaktadır. 31 Mart mahalli idareler seçimlerinde yine kardeşçe, omuz omuza, yeni bir zafer destanı yazmak için hep birlikte yollardayız, sahadayız ve aziz milletimizle gönül köprüleri kurmak için gayret gösteriyoruz. Ülkemize ve milletimize hizmetkâr olmak için, eser ve hizmet siyasetinin istikrarı için, kutlu davamızın devamı için sizlerden 15 gün daha kapı kapı, sokak sokak çalışarak 31 Mart tarihini Büyük Düzce Zaferi haline getirmek için söz istiyorum. Bu akşam bir araya geldiğimiz vefa iftarımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Geldiğiniz onur verdiğiniz için her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.”

Oruçların açılmasının ardından teşkilat mensupları hep birlikte iftar yaptı.

KEŞİR: ADAYLARIMIZI EN DOĞRU ŞEKİLDE ANLATMAK ZORUNDAYIZ
İftar sonrası bir konuşma yapan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, 31 Mart yerel seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Aday adayı olan, ancak aday gösterilmeyen dava neferlerinin de tıpkı adaymış gibi canla başla çalıştığını ifade eden Keşir, “İşte diğer siyasi partilerden bizim en büyük farkımız bu. Önümüzde bir yerel seçim var. Biz hem ilçelerde, hem de ilde adaylarımızı en doğru şekilde anlatmak zorundayız. Parti gözetmeksizin herkesten destek isteyerek, kendimizi anlatarak onlara şunu dememiz lazım. Bu ilçeye, bu şehre, geçmişi ve kimliği ile en iyi kim hizmet eder, kim temiz siyaset yapar? Bu soruları sormamız ve buna göre karar vermesini istememiz lazım. Tüm belediye başkan adaylarımıza başarılar diliyorum. Teşkilatlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum. İlçeleri tek tek dolaşıyorum, gayretlerinizi görüyorum. Özellikle kadın kollarına bir alkış istiyorum. Hanımlar emek yoğun bir şekilde, tam zamanlı, kapı kapı dolaşıyorlar. Ben o yüzden hanım kardeşlerime, dava arkadaşlarıma tekrar şükranlarımı sunuyorum. Bu dava büyük bir dava, biz bu davayı hor bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

ÖZTÜRK: HEPİNİZE MİNNET VE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM
Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti sevdalılarını selamlayarak, “Asıl takdiri de alkışı da hak edenler sizlersiniz. 3-5 sene sonra bizler bu görevde olmayacağız. Burada hizmet etmiş, bayrağı bizlere devretmiş büyüklerimiz, ağabeylerimiz var. Bizden sonra da başkaları olacak. Ama sizler hep baki olacaksınız. Ben ayrı ayrı hepinize minnetlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

ÖZLÜ: CUMHURİYET TARİHİNDE YAPILAMAZ DENİLENLERİ YAPTIK
Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü ise yaptığı konuşmada, son 20 yılda Türkiye’de çok önemli gelişmeler olduğunu vurguladı. Cumhuriyet tarihinde ‘yapılamaz’ denilenleri AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiğini vurgulayan Özlü, muhafazakar bazı kesimlerin “ne yaptınız ki” şeklindeki söylemlerinden hareketle, konuşmasını bu konudaki örneklerle sürdürdü. Özlü, “Örneğin Ayasofya’nın ibadete açılması. Muhafazakar kesim bilir ki, yıllarca Ayasofya konuşuldu, zincirler kırılsın, Ayasofya açılsın dendi. Açıldı mı, açıldı. Kim açtı, AK Parti açtı. Yine yıllardır Taksim’e cami konuşuldu. Bugün Taksim’e cami yapıldı mı, yapıldı. Kim yaptı, AK Parti yaptı. Yıllardır üniversite sınavlarındaki katsayı konusu, İmam hatip okullarının önüne konulan engeller konuşuldu. Bunları hep AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan kaldırdı. Bugün birileri çıkmış, Recep Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti’yi eleştiriyor. Bunu da muhafazakarlık adına yapıyor” dedi.

“6’lı masa ile AK Parti’yi ve Recep Tayyip Erdoğan’ı indiremeyenler bugün bir başka oyunun peşindeler” sözleri ile konuşmasını sürdüren Özlü, “Sapa sağlam ayaktayız ve sapa sağlam çalışacağız. Bu ülkeye çok daha önemli, çok daha değerli hizmetler yapacağız. Biz çok güçlü bir partiyiz. Dünyanın en saygın, en deneyimli lideri bizim liderimiz. Sizlerden çok rica ediyorum, 31 Mart seçimlerinde bölünmeden, parçalanmadan yolumuza devam edelim” şeklinde konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir