“Kadın”, bir ülkenin, toplumun, ailenin en temel faktörüdür.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DEVA Partisi Düzce il Başkanı Murat Caymaz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

DEVA Partisi Düzce il Başkanı Murat Caymaz, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Sosyal, ekonomik ve insani değerler adına ‘Kadın’, bir ülkenin, toplumun, ailenin en temel faktörüdür. Yasalar önündeki eşitliğin yanı sıra toplumsal hayatın her alanında karar alma ve yönetim mekanizmalarında da kadın etkinliğinin artması gerektiğine inanıyoruz. Sosyal adalet ve güçlü bir toplum için kadının sosyal ve ekonomik durumunun sağlamlaştırılması bir zorunluluktur.
Bunu sağlamak için, kadının eğitiminin, çalışma imkanlarına kavuşmasının, psikolojik taciz ve şiddete karşı korunmasının önemli olduğuna inanıyoruz. Kadına yönelik sadece fiziki değil, ekonomik, psikolojik ve sosyal her türlü şiddete karşıyız.
Partimizin hedefi kadınlarımızı; güçlü, üretken ve her alanda söz sahibi konuma getirmektir. Kadının toplumdaki yerinin güçlendirilmesi; ailede, ekonomik sistemde ve siyasal alanda emeğinin ve rolünün karşılığını bulması ana amacımızdır.
Kadının üretime katkısının arttırılması için tüm alanlarda kadın-erkek arasında fırsat eşitliği ilkesini gözeten istihdam modellerini destekleyeceğiz. İstihdam uygulamalarında gelirler, ücretler ve diğer kazançlar gibi konularda cinsiyet eşitliğini sağlamak üzere önlemler alacağız.
Kadınların sivil toplum kuruluşlarında aktif çalışmalar yaparak toplumsal gelişime katkı sağlamalarını teşvik eden politikalar geliştireceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir