ZAFER MARŞLARINI HEP BİRLİKTE SÖYLEDİLER

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce’de Cumhuriyet’imizin 100. yıl kutlamaları kapsamında 29 Ekim akşamında düzenlenen Fener Alayı hem duygulandırdı hem de gururlandırdı. Düzce Belediyesi önünde toplanan tarihi kalabalık Bando ve Mehter Takımı’nın seslendirdiği zafer marşları eşliğinde Anıtpark’taki Atatürk Anıtı’na yürüdü.

Düzce tarihindeki en büyük kalabalıkla Cumhuriyet’i kutladı. 7’den 70’e her yaştan vatandaşın bir araya geldiği Fener Alayı için Düzceliler Düzce Belediyesi önünde saatler önce toplanmaya başladı. Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, il protokolü ve kurum temsilcilerinin katıldığı yürüyüşe Türk Bayrağı’nı yanına alıp gelen binlerce Düzceli katıldı. Yunus ekiplerinin öncülük ettiği Fener Alayı, Düzce Belediye Bandosu ve Mehter Takımı’nın birbirinden güzel zafer marşı konserleri ile başladı.

CUMHURİYETİMİZ 100 YAŞINDA

Genç, yaşlı, kadın, erkek, çocuk demeden Belediye meydanına akın eden vatandaşlar buradan başlayan yürüyüşte Cumhuriyet sloganları attı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmetle andı. Vatandaşlar; ‘Cumhuriyet bize en değerli emanet. Bugün 100 yaşında, ilelebet yaşayacak. Yüzyıllarda Cumhuriyet’imizi kutlamaya devam edeceğiz” dedi.

ANITPARK’TA BİNLER İSTİKLAL MARŞI’NI OKUDU

Fener Alayı sonunda Anıtpark’ta toplanan kalabalık burada Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve vatan uğruna şehit olan askerler için saygı duruşunda bulundu. Daha sonra meydanı dolduran binlerce Düzceli hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudu. Çocuklar ve ailelerinin duyduğu gurur  ve mutluluk ise gözlerinden okundu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir