ŞEHRE AHENK GELİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün “Düzce’nin Kalbinde Büyük Dönüşüm” sloganıyla startını verdiği “Kent Estetiği Projesi”nin ilk etap çalışmaları hızla ilerliyor. 24 saat esasına göre çalışan ekipler, caddedeki altyapı çalışmalarını büyük ölçüde tamamlayarak üst yapıya geçti. Proje ile yakından ilgilenen Başkan Özlü ise uygulama alanı ve üretim şantiyesi arasında mekik dokuyor.

17 günlük tam kapanma dönemini fırsata çeviren Düzce Belediyesi, 1 Mayıs tarihinde ilk kazmayı vurarak Cedidiye Meydanı ile Millet Bahçesinini bütünleştirecek olan “Kent Estetiği Projesi”ni başlatmıştı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün “Şehrin Kalbinde Büyük Dönüşüm” sloganı ile açıkladığı ve büyük bir titizlikle takip ettiği projenin 350 metrelik bölümünde uygulanan altyapı çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı. Cadde üzerindeki kaldırım, asfalt, tabela ve aydınlatma direklerini söken ekipler, altyapıyı da elden geçirerek beton dökme çalışmalarını başlattı. Ekipler,  tam kapanma döneminin sona ermesinin ardından esnaf ve vatandaşın “ayağını çamura bastırmadan” beton serme işlemini tamamlamamlayıp, caddenin taş döşeme işlemine hazır hale getirilmesini hedefliyor.

ÖZLÜ, PROJE ALANI VE ÜRETİM TESİSİ ARASINDA MEKİK DOKUYOR
Öte yandan projenin startını verererek dönüşüm hazırlığını başlatan Başkan Özlü, Caddedeki çalışmaları yakından takip ediyor. Gündüz ziyaretlerinin yanı sıra gecenin ilerleyen saatlerinde de sahaya inerek  uygulama çalışmalarını yerinde inceliyor.

“NEZİH BİR ALAN OLACAK”

17 metre genişliğinde, 350 metre uzunluğundaki proje uygulama alanında çalışmaların hızla ilerlediğini kaydeden Başkan Özlü, şehirde nezih bir alan oluşturulduğunu söyleyerek, “1 Mayıs tarihi itibariyle başlattığımız projemiz 24 saat esasına göre hızlı bir şekilde ilerliyor. Caddenin 350 metrelik alanında yapılan kaldırım ve asfalt kazıma işlemlerini tamamlayarak  beton dökme işlemine başladık.  Çalışmalarımız bittiğinde yolun her iki yanında 5’er metrelik kaldırımlar, orta kısımda yaya, bisiklet ve servis yolu olarak kullanılacak 17 metre genişliğinde bir alan olacak. Doğal taş kullanacağımız proje alanında, oturma grupları, dekoratif aydınlatmalar, bisiklet yolları ve estetik görünümlü ağaçlar, Düzce’nin değerine değer katacak ve Düzce’ye çok yakışacak” dedi.

“KİMSEYİ RAHATSIZ ETMEDEN TAMAMLAMAK İSTİYORUZ”
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, esnaf ve vatandaşları  rahatsız etmeyecek şekilde bir çalışma programı hazırlandığını belirterek; “Tam kapanma sürecini belediye olarak çok iyi değerlendirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Caddede sadece makyaj çalışması yapmıyoruz, altyapımızı da komple elden geçirdik.Vatandaş ve esnafımızın  mağduriyet yaşamamaları için 24 saat esasına göre çalışmaya devam ediyoruz. Beton dökme çalışmalarımız Ramazan Bayramı’na kadar devam edecek. Bayram sonrasında da kalan kısımların beton dökme işlemlerini sürdürüp taş döşeme işlemlerini başlatacağız. Alt ve üst yapı çalışmalarımız tamamlandığında ise kademeli olarak cephe giydirme ve tek tip tabela uygulamasına geçiş yapılmasını sağlayacağız” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir