ZABITA VE TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ŞOK BASKIN

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Düzce Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün ortaklaşa yaptığı denetimde ticari amaçlı kaçak kesim yapan iki kişiye ait işyerinde yaklaşık 750 kilo kaçak et ile 120 kilo sakatat ele geçirildi. Zabıta ekipleri, et dışında bir şey bulunmayan işyerini mühürleyerek kapattı.

Düzce Belediyesi Zabıta ekiplerinin rutin kontrollerine takılan Ağa Mahallesinde bulunan kesimhanelerin ruhsat ve kesim belgeleri olmaması üzerine işyerleri mühürlendi. 

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte kaçak et kesimlerinin önüne geçmek isteyen Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, denetimlerini sıkılaştırdı. 

Ağa Mahallesinde iki ayrı işyerinde yaptığı kontrollerin ilkinde 260 kilogram kesilmiş kaçak et, diğer işyerinde ise 490 kilogram kesilmiş kaçak et ve 120 kilogram sakatat olduğu tespit etti. Ekipler, ayrıca bir de kesime hazır canlı hayvanı da kesilmeden önce kurtardı.

Tespit edilen kesilmiş etler numune alınmak üzere belediye mezbahanesine götürülürken işyerleri ruhsatsız faaliyette bulunduklarından dolayı mühürlenerek faaliyetlerine son verildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir