Yazılım ile Geleceğe Atılım Projesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Düzce İŞ-KUR ve Düzce Teknopark tarafından geliştirilen, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı desteğiyle Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında gerçekleştirilen Yazılım ile Geleceğe Atılım Projesi’nin Basın Lansmanı, Düzce TSO ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Basın Lansmanına Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Aksan, Meclis Başkanı Tanju Acar, MARKA Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, İŞ-KUR Düzce İl Müdürü Ferhat Acar, Düzce Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Resul Kara, Düzce TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile proje paydaşları katılım sağladı.

Lansmanın açılış konuşmasını Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Aksan gerçekleştirdi. Aksan, “Ortağı olduğumuz Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ile bu zamana kadar birçok projede birlikte büyük işler başardık. İlimize, bölgemize birçok kazanımlar sağladık, farkındalık oluşturduk. Bugün lansmanını yaptığımız yazılım ile gelecek projemizde de Düzce Üniversitemiz ve Düzce İŞ-KUR ile proje ortağıyız. Düzcemiz’in bilim yuvası Düzce Üniversitesi ile birçok alanda olduğu gibi projeler konusunda da ortak adımlar atıyoruz. Yazılım ile Gelecek Projemizde Teknopark’ımızın değerli genel müdürü Prof. Dr. Resul Kara hocamızın katkıları çok. Projenin teknik detaylarını birazdan arkadaşlarımız sizlere aktaracaklar. Ben detay kısımlarına girmeyeceğim fakat şu ana kadar olan projelerimiz ile Düzce’ye MARKA’dan  25 Milyon TL’nin üzerinde bir kaynak sağlamış olduk. Birazdan proje lansmanının akabinde de yeni projemizin imza törenini yapacağız. Düzce TSO olarak ilimize değer üretmeye, katma değer sağlamaya, üreticilerimizi, insan kaynaklarımızı ve girişimcilerimizi bilinçlendirmeye ve geliştirmeye var gücümüzle devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir diğer açılış konuşmasını ise MARKA Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu yaptı. Çöpoğlu, Düzce TSO ile Düzce’ye katma değer sağlayacak birçok projede birlikte çalıştıklarını belirterek Sivil Toplum Kuruluşlarının ilin gelişimindeki önemine işaret etti.

Programın devamında Düzce TSO Proje Koordinatörü Engin Çavuş ve Düzce Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Resul Kara Yazılım ile Geleceğe Atılım projesinin genel ve teknik sunumlarını gerçekleştirdiler.

Fındık Üreticilerinin Mikro İşletmelere Dönüşümü Projesi İmzaları Atıldı

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın Doğu Marmara Kalkınma Ajansı destekleriyle hazırlamış olduğu bir diğer proje olan Fındık Üreticilerinin Mikro İşletmelere Dönüşümü Projesinin imzaları atıldı.

Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Aksan ile MARKA Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, Yazılım ile Geleceğe Atılım Projesi’nin lansman toplantısının sonunda projenin başlatılmasına dair protokole imza attılar. Projenin detaylarının ve kapsamının önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan basın lansmanında detaylı olarak açıklanacağı ifade edildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir