Kooperatif Başkanı Koç Çağrıda Bulundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

S.S. Yeşil Boğaz Minibüs ve Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Akif Koç, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan tam kapanma kararı ardından açıklamalarda bulundu.

Kooperatif Başkanı Akif Koç; ” Tam kapanmanın sağlık açısında olumlu olduğunu düşünüyorum. Bizler toplu taşıma sektörü olarak maddi yönden  tamamen durma noktasına gelmedik durduk. Devletimizden taşıma sektörüne akaryakıt ‘ta indirim, vergiden muaf tutulmasını, kullanmış olduğumuz kredilerin faizsiz bir şekilde ertelenmesini istiyoruz. ” dedi.

BIÇAK KEMİĞE DAYANDI

Koç; Bıçak kemiğe dayandı. Ben burada 25 emektar şoförün sesiyim. 25 kişi evine ekmek götürebilmek için her gün mücadele veriyor. fakat yakıt masrafını bile karşılayamıyor. olmayan parayı harcıyoruz. Haliyle bu ekonomik açıdan krize neden oluyor. Mübarek ramazan ayında devletimizden toplu taşıma sektörü için ekonomik açıdan rahatlayabilecek müjdeli hamleler bekliyoruz.

Yeşil Boğaz Minibüs ve Otobüsçüler Kooperatif Başkanı Akif Koç; ” Toplu taşıma sektörü olarak tam nefes alıcız derken tam kapanma geldi. Bu kapanma sağlık açısından iyi olabilir fakat maddi olarak durma noktasına gelmedik durduk. Esnaf arkadaşlarım zor durumda pandemi süreci toplu taşıma sektörünü baltalamıştır devletimizden esnaf arkadaşlarımıza destek vermesi konusunda çağrı yapmaktayım biz kooperatif olarak fiyat güncellemesi 2 yıldır yapmadık vatandaşı maddi konuda zorlamadık fakat bu şekilde devam ederse esnaf kalmayacak.

Bizler şoför esnafı olarak toplu taşımaya akaryakıt ‘ta indirim vergiden muaf tutulmasını istiyoruz.  şuan toplu taşıma yapmıyoruz sadece gidip geliyoruz sahadan çekilmemek için toplu taşıma esnafın kullanmış olduğu bütün krediler faizsiz bir şekilde ertelenmesi yönünde devletimize buradan sesleniyorum” ifadelerine yer verdi.

mersin escort bayan

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir