Geleceğe Nefes Olacaklar!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geleceğe Nefes Olacaklar!

Düzce Üniversitesi mensupları tüm Türkiye genelinde uygulanan ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ kapsamında Konuralp Yerleşkesi Muharip Gaziler Hatıra Ormanı’nda fidan dikimi gerçekleştirdi.

Türkiye’nin 81 ilinde; saat 11.00’de, aynı anda, 11 milyon fidanı geleceğe nefes olması ümidiyle toprakla buluşturan etkinliğe; Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Akif Öncü, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, Düzce Üniversitesi Genel Sekreteri Hasan Sadi Ateş, öğretim elemanları, idari personel ve öğrenciler ile birlikte çeşitli sivil toplum kuruluşları katılım gösterdi.

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi  Dr. Öğr. Üyesi Bilal Çetin’in fidan dikiminin doğru yapılması için gerekli bilgileri anlattıktan sonra başlayan etkinliğin açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Akif Öncü yaptı.

Prof. Dr. M. Akif Öncü, 11.11.2019 tarihinden beri, bu günün ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ olarak kutlandığını ifade ederek, geleceğe nefes olabilmek amacıyla birlikte fidan dikimi yapılacağını söyledi.  Sadece Türkiye genelinde değil, Türkiye ile gönül coğrafyası olan; Azerbaycan’da, Bosna-Hersek’te ve Kosova’da da fidan dikimi yapıldığına dikkat çeken Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Öncü, bu anlamlı etkinliğin devam etmesini dileyerek, katılım gösteren herkese teşekkür etti. Yakın zamanda Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret eden bir grup Düzce Üniversitesi öğrencisinin şahitlikten aldıkları toprağı fidan dikiminde kullanması, etkinliğin değerine ayrı bir anlam katmış oldu.

Gerçekleştirilen bilgilendirme ve açılış konuşmalarından sonra fidan dikimine geçildi. Birlikte fidan dikiminde bulunan gönüllü katılımcılar, geleceğe nefes olmak adına anlamlı bir etkinliğe imza atmış oldular.

Fidan dikiminden sonra Düzce Üniversitesi tarafından katılımcılara atıştırmalık ikramlar yapıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir