Tarihi olayın kahramanı Düzce’de görevli polis memuru çıktı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye-Ermenistan müsabakası öncesi stada giriş kontrolünde Azerbaycan bayrağını katladıktan sonra üç defa öpen polis memuru Türkiye gündemine oturmuştu. Polis Memuru Ramazan Şahin’in Düzce İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda bulunduğu ve milli maç için Eskişehir’de görevli olduğu anlaşıldı.

A Milli Futbol Takımı’nın, UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu beşinci maçında Eskişehir’de Ermenistan ile karşı karşıya geldiği maçta tarihe geçen bir olay yaşandı. Stada giriş kontrolünde taraftarlardan birinin üzerinde Azerbaycan bayrağı olduğu anlaşıldı.

BAYRAĞI KATLADIKTAN SONRA ÖPTÜ

Görevli polislerden biri bayrağı sahibinden alıp katladıktan sonra 3 defa öptü. Azerbaycan bayrağını tişörtünün altına saklayan taraftarın üzerinin arandığı video Azeri kanalı tarafından kaydedildi. Polis’in Azerbaycan bayrağını öpüp katlayarak diğer emniyet mensubuna verdiği görüntüler kameralara yansıdı.

 

DÜZCE’DE GÖREV YAPIYOR

Eskişehir’deki Türkiye- Ermenistan maçı öncesi, iki polisin Azerbaycan bayrağını öperek teslim alan polis memurlarından Ramazan Şahin’in Düzce İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda bulunduğu ve milli maç için Eskişehir’de görevli olduğu anlaşıldı.

VALİ ASLAN PLAKET VERDİ

Yaşanan olayın ardından Düzce Valisi Selçuk Aslan polis memuru Ramazan Şahin’i başarı belgesi ile ödüllendirdi. Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada,

‘‘Türkiye- Ermenistan arasında oynanan UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası eleme maçı giriş kontrolü esnasında, Azerbeycan Bayrağına göstermiş olduğu hassasiyet ve saygı nedeniyle Düzce’de görevli Polis Memuru Ramazan Şahin’i başarı belgesi ile ödüllendirdi’’ ifadeleri kullanıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir