SON GÜN 15 MART

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Ulaşım A.Ş.’nin Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında getirdiği ulaşım kartlarına HES kodu eşleştirmesi için verdiği süre 15 Mart tarihine kadar uzatıldı. Vatandaşlar, Kentkart değişim noktalarına gitmeden de internet üzerinden, HES kodu eşleştirme işlemlerini yapabiliyor.

Kentkart HES kodu yükleme zorunluluğu uygulaması 15 Mart itibariyle başlayacak. Toplu taşıma hizmetinden yararlanan vatandaşlar Kentkartını HES kodu ile eşleştirme işlemini 15 Mart tarihine kadar tamamlamaları gerekiyor. Düzce Ulaşım A.Ş. yetkilileri vatandaşların mağdur edilmemesi için sürenin uzatıldığını belirtirken süre bitiminin ardından HES Kodu eşleştirmesi yapmayanların toplu taşıma araçlarını kullanamayacağı yinelendi.

İçişleri Bakanlığı  tarafından yayınlanan genelgeye göre, tanılı ya da temaslı olup izolasyonda olması gerekirken kent içi toplu ulaşım araçlarını kullandığı tespit edilen kişilerin bilgileri ilgili makamlarla paylaşılacak. Corona virüs tanılı hastaların, taşıyıcıların veya bu kişilerle temasta olanların toplu ulaşım kullanımı geçici olarak engellenecek.

KENTKARTA HES KODU TANIMLAMA NASIL YAPILIR?

HES kodunuzu, https://hes.duzce.bel.tr/ adresine tıklayarak aşağıdaki bilgileri doldurmanız gerekiyor.

Websitesinde çıkan bilgileri eksiksiz doldurmak gerekmektedir. İlk olarak HES kodunu girmeniz ve TC Kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir. Ardından Kentkartınızın üzerinde sol üst köşesinde yazan kart numarasını giriniz. Son olarak tanımla tuşuna basmalı ve çıkan yeni sayfada yeniden Kentkart numaranızı girerek tanımlamanızı sonlandırmanız gerekmektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir