SANATSEVERLER KENDİ SANATLARINI İCRA EDİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde vatandaşlara hizmet veren BELMEK bünyesinde açılan yağlı boya ve karakalem eğitimlerinin verildiği resim kursu, sanatseverleri ağırlamaya devam ediyor.

Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Meslek Edindirme Kursları (BELMEK) açtığı resim kursları ile hem vatandaşlara resim yapmanın inceliklerini öğretiyor hem de hoşça vakit geçirmelerini sağlıyor. 45 branşta Düzce’nin dört bir yanında açtığı kurslarla meslek edindirme konusunda marka haline gelen BELMEK, vatandaşların sosyal yaşamda aktif olmasını, becerilerini keşfedip geliştirmesi ve meslek edinmelerine katkı sunmaya devam ediyor. Bu çerçevede görsel sanat denince akla gelen ilk sanatlardan biri olan resim kursuna da yoğun ilgi gösteriliyor. Ücretsiz olarak verilen eğitimlerde geleceğin ressamlarının yanı sıra kendilerini keşfetmek isteyen vatandaşlara fırsat sunuluyor.

HAFTANIN 5 GÜNÜ RESİM KURSU VAR

Düzce Belediyesi Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezinde de devam eden resim kursuna 40 kursiyer farklı modüllerde kendilerini geliştiriyor. Yağlı boya ve karakalem modüllerinde 2015 yılından bu yana eğitim veren resim öğretmeni Banu Demirağ,  “Yağlı boya resim öncesi ve kullanılan malzemeleri tanıyarak başlıyoruz. Çalışmalarda renk, doku, perspektif ve ton değerlerine ağırlık veriyoruz. Ayrıca kursiyerlerimizin taleplerine göre karakalem çalışması da yapıyoruz. Karakalemde obje ve model çalışmaları yapıyoruz. Oluşturduğumuz gruplarla farklı modüllerde kursumuzu sürdürüyoruz. Yılsonunda yaptığımız çalışmaları sergileyerek Düzcelilerin beğenisine sunacağız” ifadelerinde bulundu.

Kültür Merkezindeki resim kursunda 10 kişilik gruplar halinde haftanın 5 günü farklı alanlarda resim eğitimi veriliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir