Şahin iddialara cevap verdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, TSO Meclis Başkanı Ahmet Dertli’nin, TSO’ya ait şirketi ile alakalı iddialarına cevap verdi. Şahin, “Savcılık iddiaları inceledi ve soruşturmaya yer olmadığına karar verdi” dedi.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda TSO Meclis Başkanı ve TSO’ya ait şirketin yönetiminde bulunan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin ile yönetim kurulu üyeleri Bülent Sivrikaya ve Bilal Türkan arasındaki ipler iyice gerildi.

TSO Meclis Başkanı Ahmet Dertli’nin seçimlere kısa bir süre kala TSO şirketi ortaya attığı iddialar kamuoyunun gündemini meşgul etmeye devam ederken, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin iddialara cevap verdi.

TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin yaptığı basın toplantısında şu ifadelere yer verdi; “Bilindiği gibi 2 Ekim 2022 pazar günü yapılacak olan ticaret ve sanayi odası meslek komitesi seçimleri öncesi TSO meclis başkanı Ahmet Dertli ve birlikte hareket ettiği bazı malum şahıslar tarafından iftira ve gerçek dışı iddialarla TSO’yu itibarsızlaştırmak, seçimlere gölge düşürmek ve algı operasyonu düzenlenmek istenmiş, ahlak dışı eylemlerde bulunulmuş, oda şirketinde usulsüzlük yapıldığı iddia edilerek savcılığa şikayette bulunulmuştur.
Düzce cumhuriyet savcılığı iddiaları incelemiş ve soruşturmaya yer olmadığına karar vermiştir.
Yüce türk yargısı hukuka ve adalete uygun en doğru kararı vererek, günlerdir iftiralarla algı operasyonu yapan şahıslara da gereken cevabı vermiştir. Savcılığın sayın basın mensupları
bildiğiniz gibi pazar günü meslek komitesi seçimleri yapılacak.
Gerçek dışı, yalan ve iftiralarıyla kamuoyunu yanıltmaya çalışan Ahmet Dertli’nin içinde yer aldığı malum çevreler, bir medya grubunu da kullanarak, odamıza ve yönetim kurulundaki arkadaşlarıma yönelik seviyesiz ve çirkin ithamlarda bulundular.
Bu ithamlarda bulunanların tek amacı oda yönetimini ele geçirmek ve şahsi menfaatleri doğrultusunda rant elde etmektir.
Bunların gerçek niyet ve maksadını aslında düzce kamuoyu bilmektedir. Ben ve yönetimdeki arkadaşlarımın hakkında ortaya atılan iddialarının arka planında Ahmet Dertli ve birlikte hareket ettiği şahısların kirli hesap ve oyun planları vardır.
Bu çirkin iftiralar konusunda yargı gereğini yapmıştır, bu iftiraları atan şahıslar hakkında gerekli yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.
Sayın basın mensupları;
4 yıllık görev süremiz içinde düzce ve odamız hakkında yaptığımız çalışmalar ve hizmetler konusunda sizlere kısa bilgiler de aktarmak istiyorum.
4 yıllık görev süresi içinde valilik, belediye, üniversite başta olmak üzere tüm kurumlarla ve üylelerimizle  uyumlu bir çalışma sergiledik.
Düzce’nin gelişmesi ve kalkınması için eğitimden tarıma, turizmden sanayiye kadar her projede yer aldık.
Özellikle pandemi döneminden nefes kredisi kullandırarak kgf üzerinden tüccar ve sanayicimize 2,5 milyar finansman destek sağladık.
365 oda ve borsa arasında c sınıfından a sınıfına geçen tek oda olduk.
Yine akreditasyon sisteminde  Türkiye 3’üncüsü olduk. Bu sadece bizim değil, üyelerimizin ve Düzcemizin başarısıdır.
Türkiye’de ilk yeşil OSB kurulması için çalışma başlattık. Çilimli OSB bu kapsamda Türkiye’de bir örnektir.
Yine Türkiye’de ilk örneği olan nisgem (nitelikli istihdam  ve strateji geliştirme merkezi) oluşturuldu. Buradan mezun olan gençlerimiz ab ülkelerinde bile iş bulma imkânına sahip oluyorlar.
Gümüşova OSB’de bizden önce 25 fabrika vardı, şimdi ise 41 fabrika oldu, istihdam sayısını da 1400’den 3 bin 500’e çıkardık. Halen Gümüşova’da 21 adet inşaatı devam eden fabrika var.
Göreve geldiğimizde odamızın fiziki koşulları iyi değildi. Odamızın iki katını da yeniden modern şekilde düzenleyerek üyelerimizin hizmetine sunduk. Üyelerimizin ticari faaliyetlerine yardımcı ve destek olmak amacıyla proje destek ofisi kurduk.
Yine üyelerimizin faaliyetlerine destek olmak amacıyla odamızın arşiv sistemini güncelleyerek dijitale dönüştürdük. Bu vesileyle üyelerimize zaman tasarrufu ve verimlilik sağladık.
Düzce’de ilk defa türk-alman ticaret odasına üye olduk. Ayrıca Düzce ve odamızı iktisadi ve kalkınma vakfı başkanlık divanında temsil etme başarısını gösterdik.
Türkiye’de ilk olan kadın emeği merkezini faaliyete sokarak, kadınlarımızın iş hayatına girmelerine ve kooperatifleşme süreçlerine destek olduk.
Odamızın kaynaklarını göreve geldiğimiz günden bu yana 5 kat artırarak önemli bir tasarruf sağladık.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir