DÜZCE BELEDİYESİNDEN SİVRİSİNEK UYARISI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi, il genelinde sivrisinek ve uçkun mücadelesi kapsamında ilaçlama çalışmalarına başlayarak vatandaşları sivrisineklerin olduğu bölgelerde önlem almaları konusunda uyardı.

Düzce Belediyesi, havaların ısınması ile birlikte sivrisinek uçkun mücadelesi kapsamında sürdürülen ilaçlama çalışmalarına hız verdi.

Veteriner İşleri Müdürlüğü belediye sınırları içerisinde tüm mahallelerde yaz ayları boyunca periyodik olarak düzenli şekilde çalışmalarını sürdürürken çalışmalar, halk sağlığı ve çevre sağlığına özen gösterilerek titizlikle yürütülüyor.

Vatandaşların sivrisineklerle mücadele kapsamında alınabilecekleri önlemler konusunda müdürlükten yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımız, kendi evlerinde, bahçelerinde ve çevrelerinde alabileceği çok basit ve etkili fiziki önlemlerle, hem sorun teşkil eden sivrisineklerden korunmuş olacaklar hem de daha fazla ilaç kullanılmasının önüne geçerek sağlığımızı ve çevremizi korumuş olacaklardır” denildi.

YARIM KOVA SUDAN MİLYONLARCA SİNEK ÇIKIYOR
Vatandaşların alabilecekleri önlemleri de sıralayan müdürlük, şu uyarılarda bulundu;
“Bahçe civarında kalıcı su birikintilerinin olmamasına dikkat ediniz. (süs havuzu, atıl havuzlar, kovalar, çeşme yalakları, atıl lastikler gibi). Mevcut olanların suyunu haftada bir değiştiriniz. Çünkü sivrisinekler küçük miktardaki durgun su birikintilerine bile yumurta bırakırlar. Bıraktığınız yarım kova sudan binlerce sinek çıkabilir. Aynı uyarıyı komşularınıza da yapınız. Sinek sizin evinize de uçabilir. İçinde su birikebilecek kapların ağzını kapalı tutun, ters çevirin veya imha ediniz”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir