Düzce Üniversitesi KVC Ekibi 100. Bypass Ameliyatını Başarıyla Gerçekleştirdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce ve bölgesine şifa dağıtan Düzce Üniversitesi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği ekibi,  100’üncü açık kalp ameliyatını başarıyla gerçekleştirdi.

Güçlenen akademik kadrosu ve ileri teknolojik donanımıyla haftanın 7 günü erişkin kalp ameliyatları gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği, 100’üncü açık kalp ameliyatını da başarıyla sonuçlandırdı. Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İhsan Sami Uyar, Dr. Öğr. Üyesi Melih Bal ve Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Tanrısever’in başında olduğu sağlık ekibi, bölge genelinde referans merkezi haline geldi. Başarının bir ekip işi olduğunu ifade eden Prof. Dr. Uyar, tüm ekip arkadaşlarına ve desteklerini esirgemeyen idarecilere teşekkür etti.

Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği’ne birçok çevre ilden hastanın tedavi olmak için geldiğini dile getiren Prof. Dr. Uyar; “Kliniğimizde koroner bypass, kalp kapak ameliyatları, konjenital kalp hastalıkları, karotis arter darlıkları, aort diseksiyonları, her türlü damar ameliyatı, lazerle varis gibi kalp ve damar cerrahisine dair dünyada yapılabilen bütün uygulamaları yapılabiliyoruz. Klinik bünyesinde yer alan Kalp ve Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Ünitesi, tek kişilik özel odaların bulunduğu servis ve ameliyathanesi ile 7 gün 24 saat hizmet veriyoruz.” diye konuştu.

Deneyimli bir ekip tarafından yürütülen modern cerrahi uygulamaları ile Düzce ve bölgesine hizmet verdiklerini ifade eden Uyar, klinikte bir yılda 700’e yakın operasyon gerçekleştirdiklerine işaret etti.   Dünya ortalamalarının altında bir mortaliteye (ölüm oranı) sahip olduklarını vurgulayan Prof. Dr. İhsan Sami Uyar, “Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği ekibi, bir yılda gerçekleştirilen komplike operasyonlar ile Düzce’de birçok ilklere imza attı. Kardiyoloji, anestezi ve yoğun bakım uzmanları ile uyum ve koordinasyon eşliğinde hizmet veren klinik,  çevre illerden çok sayıda hasta kabul ederek bölgesinde referans merkezi haline geldi.” şeklinde açıklamasını tamamladı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir