“Ruh Sağlığı ve Öznel İyi Oluş”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden “Ruh Sağlığı ve Öznel İyi Oluş” Başlıklı Konferans

Düzce Üniversitesi Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi tarafından düzenlenen “Ruh Sağlığı ve Öznel İyi Oluş” başlıklı konferansta Öğr. Gör. Merve Sayıkoğlu Uçar öğrencilerle bir araya geldi.

Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa; Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayfer Gedikli, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Gökmen Kılıçoğlu ile öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Öğr. Gör. Merve Sayıkoğlu Uçar, ruh sağlığı nedir, ruh sağlığını nasıl koruruz, ruh sağlığında bir sorun olduğu nasıl anlaşılır ve bu durumda neler yapılmalı? soruları üzerinde durarak bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Öznel iyi oluş kavramını açıklayan Uçar, bunun bencillik demek olmadığını vurgulayarak öznel iyi oluşun  “mutluluk” kavramı ile ilişkisi üzerine de bilgilendirmede bulundu.

Covid-19 salgını sonrasında yaşanan süreçte, normale dönüş güçlüklerinin nasıl çözülebileceğine dair ipuçlarını da paylaşan Öğr. Gör. Merve Sayıkoğlu Uçar, katılımcılara sorular yönelterek interaktif bir sunum gerçekleştirdi.

Program, Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Gökmen Kılıçoğlu’nun Öğr. Gör. Merve Sayıkoğlu Uçar’a teşekkür belgesi takdimiyle sona erdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir