ÖZLÜ DAVET ETTİ, NAMET YATIRIMA BAŞLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce’ye yeni yatırımcıların gelmesi için Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü öncülüğünde başlatılan yatırım hamlesinin ilk meyvesi olan ve Bin 500 kişiye istihdam sağlaması beklenen Namet Gümüşova Entegre Et Tesisi inşaatı hızla yükseliyor. Namet et tesislerinin açılmasıyla Düzce’de önemli ölçüde istihdam sağlanacağını kaydeden Özlü, “Düzce’mizin lojistik avantajıyla büyük firmalar bizi tercih edecek” dedi.

Türkiye’nin lider et üreticileri arasında en önde yer alan Namet, Gümüşova OSB’de başlattığı yatırımın inşaatına devam ediyor. Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün gayreti ve ikili ilişkileri sayesinde Düzce’ye yatırım yapma kararı alan Namet Entegre Et Tesisi için gün sayılıyor. Haziran ayında ilk kazmanın vurulduğu alanda tesisin temeli atıldı. Türkiye’nin en büyük, en modern ve en hijyenik entegre et ve et ürünleri tesisi 2023 yılında üretime başlayacak.

“LOJİSTİK AVANTAJIMIZI KULLANACAĞIZ”
Namet’in Gümüşova’da yapacağı yatırım ile Düzce bölgesindeki üretici ortaklarını ve bölge çiftçisini hayvancılıkta destekleyerek istihdam açısından çok ciddi artı değer yaratacağını vurgulayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Namet et tesislerinin açılmasıyla birlikte diğer firmalar tarafından Düzce’nin tercih edilmesinde katkısı olacağını kaydetti.
Lojistik açıdan Düzce’nin çok önemli bir konumda olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Özlü, “ I. İktisat ve Kalkınma Kongremizde de lojistik avantajımız üzerinde durmuştuk. Namet entegre et tesisi diğer firmalara da rol-model olacak. Ayrıca bölgemizde hayvancılık ve besicilik artacak. Tesisin istihdama olan katkısı da yadsınamaz ölçüde olacak. . Düzce’mizin kalkınmasına ve istihdam kapasitesine verdiği katkılardan dolayı Namet Firmasına teşekkür ediyorum”  ifadelerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir