“Pusula’21 Kariyerine Yön Ver!”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi İş Dünyasında Kadın Topluluğu tarafından düzenlenen “Pusula’21Kariyerine Yön Ver!” başlıklı etkinlik, dört farklı sektör temsilcisinin katılımıyla çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Google Meet platformu üzerinden gerçekleşen etkinlik, Otomotiv Sektörü başlıklı oturum ile başladı. Tedarikçi Kalite ve Geliştirme Yöneticisi Tansel Kahraman sunumunda,  ‘’Tofaş markası nedir? Neler yapmaktadır? Çalışmalarını nasıl sürdürmektedir? Hangi araba modellerinde imzasını taşımaktadır?’’ gibi birçok soruya yanıt olabilecek değerli bilgiler aktardı.

Savunma Sanayii Sektörü oturumuyla devam eden etkinlikte, Türk Havacılık Uzay Sanayii Akademi Müdürü Emre Yılmaz, savunma sanayii sektörü için mutlaka edinmemiz gereken 5 önemli kriteri sebepleriyle birlikte anlattı. Ülkemizde ne gibi çalışmalara yer verdiklerini ve ilerleyen zamanda bizleri sektör sayesinde ne gibi olanakların beklediğini örneklerle açıklayan Yılmaz, katılımcılardan gelen soruları yanıtlayarak sunumunu sonlandırdı.

Teknoloji Sektörü başlıklı üçüncü oturumda, Teknolojide Kadın Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Kariyer hayatı hakkında bilgiler vererek sözlerine başlayan Zehra Öney, konuşmasının devamında ise  ‘’Teknolojide kadının yeri nedir? Eğer teknolojide kadın olmasaydı ne olurdu?’’ sorularını katılımcılara yönelterek ve onların sorgulamalarını sağlayarak interaktif bir sunuma imza attı.

Kurucusu olduğu derneğin kuruluşunu, işlevlerini, faaliyetlerini de anlatan Öney, sunumunun son bölümünde, teknolojide insanların eksikliğinin neler olduğunu, gelecekte bizlerin nasıl bir teknoloji ile karşılaşacağını anlatarak sözlerini sonlandırdı.

Etkinliğin son oturumuna ise E-Ticaret Uzmanı Şebnem Sezgin konuk oldu. E- ticaret hakkında önemli bilgiler paylaşan Şebnem Sezgin, pandemi süreci ile e- ticaret sektörüne karşı oluşan hoşgörü ve talep artışından bahsetti. Kendimizi e- ticaret üzerinde nasıl geliştirebileceğimizi, hangi unsurların bizleri sektörde öne çıkartacağını, nelere öncelik vermemiz gerektiğini deneyimlerinden yola çıkarak katılımcılarla paylaşan Sezgin; e- ticaret sektöründe hangi bölüm ve hangi mesleklerin yoğunlukta olduğunu, sektörde ilerlemek için nasıl bir yol izleneceğini, doğru kaynak ve verilerin bulunmasının önemini vurgulayarak konuşmasını noktaladı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir