KELEŞ,”KENDİMİZİ KÖYE TAŞIDIK ANCAK KAFAMIZI TAŞIYAMADIK”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaklaşık 7 yıldır Cumayeri-Üvezbeli Köyünde sakin bir hayat yaşadığını ifade eden İYİ Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş, siyasetin insanı rahat bırakmadığını ve kendisini tekrar önemli bir mücadelenin içinde bulduğunu söyledi.

81 Düzce TV, Söz Sizde programında Cihat Tutkun’un sorularını yanıtlayan eski Düzce Belediye Başkanı, İYİ Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş, siyasi hayatına 7 yıldır ara verdiğini, Üvezbeli Köyünde sakin bir hayat yaşadığını ancak siyasetin kendisini rahat bırakmadığını söyleyerek tekrardan Düzce için çok önemli olan bir seçim sathı mahallinde kendisine gelen teklifi değerlendirdiğini, bu sayede tekrar önemli bir mücadelenin içine girdiğini belirtti. Fiziken kensisini köye taşıdığını ama siyasetin hep kensini takip ettiğini de ifade eden Keleş, “Kendimizi Köye taşısık ancak kafamızı taşıyamadık, o hep Düzce’de kaldı, yıllardır siyaset olsun bürokrasi olsun verdiğimiz bir mücadele var, başardığımız bir çok şey var, kazanımlarımız var, hayal edip gerçekleştirdiklerimiz var, gerçekleştiremediklerimiz de var. Hiç hak etmediğimiz halde haksız yere suçlandığımız bir çok konu var, dolayısı ile bunların hepsinin sonucunda yeniden Düzce’de siyaset yapma noktasında bir karar verdik, bunu da ilk genel seçimlerde denedik, o günlerde MHP’den bizim Milletvekili Adayımız olur musunuz diyerek bize bir teklif geldi, bende aynı şemsiye altında olduğunu düşündüğüm için ve Ak Parti de de siyaset yapmak konusunda şartlar belli, bunun olmayacağını düşündüğüm için MHP’den gelen bu teklifi kabul ettim. Ancak; bilmediğim sebeplerden dolayı çok iştahlı bir teklif olmasına rağmen, çok ta güzel bir kampanya başlangıcı ile Düzce siyasetine çok ciddi bir hareketlilik gelmesine rağmen, aslında seçim sonuçlarını çok bariz bir şekilde önceden belli olmasına rağmen MHP yeniden mevcut Milletvekili ile yola devam etme kararı aldı, bizim söyleyecek bir şeyimiz yoktu tabiki, tamam dedik, sizin kararınızdır bir şey demiyorum dedim” şeklinde konuştu.

Bu gün gelinen noktada bu kez İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er’in kendisine gelerek “başkanım bizim başkan adayımız olurmusunuz” dediğini ve kendisinin de kabul ettiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti, “ Yerel Yönetimler hizmet makamlarıdır, fazla siyaset düşünülen ve o konuda bir şeylerin ortaya konulduğu yerler değil de, şehre hizmet edilen noktalardır. Bir belediye Başkanı seçildiğinde ilk gün makama oturduğunda yakasındaki rozeti çıkarır ve belediye başkanlığı rozetini takar, ve o günden sonra belediye başkanı o şehrin tüm siyasi parti mensuplarının ve vatandaşların da belediye başkanıdır. Bende iki dönem seçildiğim belediye başkanlığı esnasında hiçbir şekilde siyasi anlamda şehirde bir ayrımcılık ve siyasi anlamda bağnazlık yapmadım, herkesin belediye başkanı olmaya gayret gösterdim, herkese eşit mesafede olamaya gayret gösterdim, bu her açıdan böyle oldu. Yine öyle olacak, İYİ Partiden belediye başkanı olacağım ama herkesin belediye başkanı olacağım, bu şehrin hizmete ihtiyacı olan bir çok işler var, şehrimiz aslında çok ciddi problemler yaşayan bir şehir. Yılların verdiği belediyecilik tecrübemiz ile bunların hepsinin üstesinden hep birlikte geleceğimize de inanıyorum” DMHA

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir