ÖZLÜ’DEN 153. YIL MESAJI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Kızılay Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Özlü mesajında, “Kızılay, 153 yıldır dünyada iyiliğin timsali olarak çalışmalarını sürdürmektedir” dedi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında, Türk Kızılay’ın dil, din, ırk ayırımı yapmadan tüm dünya mazlumlarının yanında olduğunu söyledi.

“EN KÖKLÜ VE EN GÜÇLÜ YARDIM KURULUŞLARINDAN BİRİ”
Başkan Özlü mesajında, 1868 yılında Türk Kızılay’ın yaralı askerlere yardım amacıyla Hilâl-i Ahmer adıyla kurulduğunu Cumhuriyet döneminde adının Türk Kızılay Derneği olarak değiştirildiğini ifade ederek, şu ifadeleri kullandı; “Ülkemizin yüz akı olan kurumumuz, yardıma muhtaç kişilerin bütün insani ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan, çıkar gözetmeksizin her şartta tüm insanlığın yardımına koşan dünyanın en köklü ve en güçlü yardım kuruluşlarının başında gelmektedir. 153 yıldır dünyada iyiliğin timsali olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
Yüce milletimizin sevgi, hoşgörü, şefkat, merhamet ve dayanışma kültürünün anlamlı bir tezahürü olan Türk Kızılayı, üstlendiği görevi kurulduğu günden bu yana başarıyla yerine getirmekte ve yaptığı güzel hizmetleriyle halkımızın olduğu kadar dünya mazlum ve muhtaçlarının da gönlünde taht kurmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, bu kutsal görevi yerine getiren Kızılay’ın değerli yönetici ve çalışanları ile hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür eder, halkımızın Kızılay Haftası’nı kutlarım.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir