Teknorot’a Altın Plaket

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2020 yılı Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu sıralamasında olan Teknorot Otomotiv A.Ş. başarılarına bir yenisini daha ekledi. Pandemiye rağmen yapmış olduğu yüksek ihracat ile Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçılar birliği tarafından Altın Plaket ile onurlandırıldı.

Düzce’de Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren fabrika 2 bine yakın çalışanı ile Dünyada 100’den fazla ülkeye otomotiv parçaları üreten ve yerel bazda en büyük fabrikalarından biri olan Teknorot Otomotiv A.Ş, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği tarafından plaket verildi.  Teknorot Fabrikası toplantı salonunda gerçekleşen ödül törenine, Teknorot Otomotiv A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Leon Kalma, Genel Müdür Cevat Aslan ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Sabuncu ve fabrika yetkilileri katıldı.

Düzenlenen törenin ardından Leon Kalma ve Orhan Sabuncu açıklamalarda bulundu. Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Sabuncu başarılı ihracatçılara ödül verdiklerini belirterek “Bu sene başarılı ihracatçılarımıza giderek yerinde plaket veriyoruz. Pandemi dolayısıyla hepimiz bir araya gelemiyoruz.  Biz kendimiz giderek plaketlerini taktim ediyoruz. Bu sende Teknorot firmamızı ödüllendirdik. Çünkü kendileri ihracatta oldukça iyi yerdeler. Tabi ihracat yapmak, üretmek çok önemli. Memleketimizin istihdamı açısından ve ülkeye kattığı katma değerlerden dolayı ve ihracattan dolayı fabrikamıza ödül verdik. Bizlerde buraya gelerek kendilerine taktim ettik ve başarılarının devamını diliyoruz. Gelecek sene daha yüksek yerlerde görmeyi bekliyoruz”

Teknorot Otomotiv A.Ş Yönetim Kurul Başkanı Leon Kalma ise yaptığı açıklamada iyi bir takım çalışması sonucu başarılı olduklarını belirterek, “2020 yılı zorlu bir yıldı. 2020 yılı içerisinde 3 ay çalışmadık. Fakat buna rağmen işlerimizi çabuk hallettik. İyi bir sene geçirerek güzel ihracat yaptık.  Bu başarını önemi takım çalışmasından kaynaklanıyor. Bizde iyi bir ekip olduk ve güzel çalıştık. İnşallah bu yılda başarıyı devam ettiririz. İhracatı biraz daha yukarı götürüp Türkiye’nin önemli bir üst olmasında katkımız olursa çok mutlu olacağız. Ödül içinde teşekkür ederiz “ ifadelerinde bulundu.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir