“FINDIKCAN” ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi, ‘Temiz Şehir Düzce’ sloganıyla başlatılan saha çalışmalarının gelecek nesillere aktarılması başlatılan okul eğitimleri devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilkokul 3’ncü sınıflara yönelik başlattığı ‘Sıfır Atık’ eğitimleriyle israfla mücadele ve atık yönetimini minik yüreklere aşılıyor. 

Düzce’nin daha sağlıklı, daha temiz ve daha yaşanabilir hale getirilmesi ve gelecek nesillere bu şekilde aktarılması adına hareket eden Düzce Belediyesi, ‘Temiz Şehir Düzce’ başlığı altında gerçekleştirdiği eğitimlerle geleceğin temiz kentini minik yüreklere aşılıyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı çevre mühendisleri tarafından bu kapsamda verilen bilinçlendirme ve eğitim faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor. Milli Eğitim Müdürlüğü ile oluşturulan takvim çerçevesinde ilkokul 3’ncü sınıflara yönelik başlatılan ‘Sıfır Atık’ eğitimlerinin ilk durağı Yeni Mahalle İlkokulu oldu.

Okulun toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitimlere eğitmen ve öğrencilerin yanı sıra okul yönetimi ile Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer, Temizlik İşleri Müdürü Emrah Gülmez’de katıldı.

“Atık nedir? Çöp nedir? Ne şekilde değerlendirilmelidir?” gibi soruların cevaplandırıldığı eğitimlerde öğrencilerle birebir etkileşimde bulunan eğitmenler, geleceğimiz olan minik öğrencilere israfla mücadele konusunda da bilgilendirme de bulundu.

BAŞKAN YARDIMCISI TUNCER; “BİRLİKTE HAREKET EDELİM”
Ardından sahneye çıkan “Fındıkcan” ile müzik eşliğinde eğlenceli vakit geçiren öğrencilere yapılan etkinliğin amacına yönelik değerlendirmede bulunan Başkan Yardımcısı Tuncer, “Sizlere karşı sorumluluklarımızın farkındayız. Bunun için bugünkü eğitimlerimizi sürekli yapacağız. Bundan soranki süreçlerde de sizlerle sık sık temasa geçeceğiz. Bizim göremediğimiz bir şey olursa veya atladığımız bir şey olursa bizlere mutlaka hatırlatın. Beraber proje yapalım. Beraber çevreyi koruyacağız. Bizdeki sonraki nesillere de yaşanabilir bir Dünya bırakacağız. Bunun için sizlere de ihtiyacımız var” dedi.

Eğitim, öğrencilere boyama kitabı dağıtılması ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir