Muharrem İnce, seçimlere 2 gün kala adaylıktan çekildi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Rahatsızlandığı için mitingleri iptal edilen Memleket Partisi lideri Muharrem İnce kurmaylarıyla buluştu. Adaylıktan çekilip çekilmeyeceği noktasında farklı iddialar ortaya atılan Muharrem İnce kritik bir toplantısı düzenledi. İnce, açıklamasında cumhurbaşkanı adaylığından çekildiğini duyurdu.

 

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, basın toplantısı düzenledi. İnce hakkındaki iddialar sonrası soruşturma başlatılmıştı. MP Genel Başkan Yardımcısı Özkal, ‘Bu iftiralar sağlık da bozar psikoloji de bozar’ demişti.

Muharrem İnce basın toplantısı düzenledi. İnce’nin açıklamaları şöyle:

“Sahte dekontlar, jipler, olmayan bacanaklar, olmayan görüntüler, olmayan fotoğraflar… İsrailli bir porno sitesinden alıyor görüntüyü, benim kelleyi kesip oraya koyuyor ve bunu FETÖ’cüler yapıyor ama ne yazık ki muhalif olacağım diye bunu paylaşanlar var. Bu ülkenin savcıları, gazetecileri bunlara değinmediler. 45 gündür bu sahte görüntüler yayımlanıyor. Özel hayatın gizliliği diye yazanlar FETÖ’cülerin ortağıdır. Özel hayatın gizliliği olabilmesi için benim böyle görüntülerimin olmuş olması lazım.

“Geçmişte yaşananlarda o görüntüler vardı ama gizlice çekilmişti. Benimkisi öyle değil ki. Benim böyle bir görüntüm, ses kaydım yok. Bu özel hayat falan değil, iftira.

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti benim, bir cumhurbaşkanı adayının itibarını koruyamamıştır. Bu ülkenin savcısı, medyası, emniyeti benim itibarımı korumakla görevlidir.

“Memleket Partisi mutlaka Meclis’te olmalıdır. Memleket Partisi’ne her evden 1 oy istiyorum. Saraydan para aldı, çekilemez’ diyenlere sesleniyorum. Benim bu kumpaslardan, montajlardan, sahte dekontlardan, olmayan jiplerden korktuğum yok. 45 gündür buna direniyorum. En son geldikleri nokta ‘O çekilemez, saraydan para aldı, parayı geri mi ödeyecek’ diye soranlar var. Adaylıktan çekiliyorum. Bunu memleketim için yapıyorum.

‘BU İFTİRALAR SAĞLIK DA BOZAR PSİKOLOJİ DE BOZAR’

Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İpek Özkal Sayan, dün akşam Haber Global yayınına katılmıştı. Özkal Sayan, ‘Sürekli algı operasyonlarıyla mücadele ediyoruz. Kurulduğumuzdan bu yana çekil baskısı yapılıyor. Bize parayı nereden buldunuz diye sorulurken oturdukları partinin genel merkezleri çok özel mimarlar tarafından yapılıyor. O partilere kimse parayı nereden buldunuz diyen olmuyor. Bizim hesaplarımız açık.

Siyasiler üzerinden yapılan bu algı operasyonu sağlığı da bozar psikolojiyi de bozar, bunlara dayanmak zor! Siyasetin kirli yüzünü görmüş oluyoruz. Tabi ki çekilme gibi bir şey olmayacak. Sayın genel başkanımız kolay çekilecek bir insan değil. Dimdik ayakta duracak. Rahatsızlandı diye hemen çekiliyor dedikodusu başlatılıyor. Bunlar doğru şeyler değil.’

KILIÇDAROĞLU’NDAN ÇAĞRI GELMİŞTİ

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu dün akşam İnce’ye destek çağrısını yinelemişti. İnce hakkında sosyal medyada gündem olan iddialara tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Bunu yapanlar operasyoncudur, şantajcıdır, montajcı pisliklerdir. Gelmek istiyorsa otursun soframıza bu pislikleri birlikte temizleyelim” diyerek de seçim için çağrıda bulunmuştu.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir