FETÖ ile Uluslararası Alanda Mücadele Sempozyumu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç ve Genel Sekreter Nihat Yıldız, T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın düzenlediği “FETÖ ile Uluslararası Alanda Mücadele Sempozyumu”na katıldı.

T.C. İletişim Başkanlığı Konferans Salonu’nda düzenlenen ve 2 gün sürecek olan sempozyumun açılış konuşmasını Anadolu Ajansı Genel Müdürü Serdar Karagöz ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun yaptı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Batı’nın FETÖ terör örgütüne kol kanat gerdiğini söyleyerek, FETÖ’yle uluslararası alanda mücadele sonrası faaliyetlerinin gerilediğini bildirdi. FETÖ’nün 15 Temmuz’da ihanette sınır tanımadığını da hatırlatan Prof. Dr. Altun, “Son FETÖ’cü de adalet önünde hesap verene kadar bir an bile geri durmayacağız. FETÖ, dış müdahalelerin, kumpasların ve terörün kaynağı haline geldi. Kumpasta sınır tanımayan bu örgüt, sınır aşan bir yapılanma içindedir. 15 Temmuz’da FETÖ, ihanette sınır tanımadıklarını gösterdi.” dedi.

Ülkemizin farklı üniversitelerindeki akademisyenlerin, araştırmacı gazeteci ve yazarlarla birlikte yurt dışından da katılımcıların olduğu sempozyumda; “FETÖ ile Uluslararası Alanda Mücadele”, “FETÖ’nün Uluslararası Yapılanması”, “FETÖ’nün Avrupa ve Ortadoğu Yapılanması”, “FETÖ ile Mücadelede Medya” ve “FÖTÖ’nün Radikalleşme Dinamikleri” başlıkları altında katılımcılar bilgilendirildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir