Erciyas’tan Elon Musk açıklamadı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk’ın Düzce’deki bir çelik boru fabrikasını ziyaret edeceği söylentisi kenti karıştırdı. Musk’ın ziyaret edeceği şirket ise  bir açıklama yaptı. Erciyas Çelik Boru AŞ’den yapılan açıklamada “Haberler gerçeği yansıtmıyor” denildi.

DÜZCE’DE DE HAREKETLİLİK

Dünyaca ünlü girişimci Elon Musk’ın Düzce’deki bir çelik boru fabrikasını ziyaret edeceği söylentisi hem kenti hem bölgedeki sanayi tesislerini hareketlendirdi. Sosyal medyada dolaşan haberlerde Elon Musk’ın, Hyperloop projesiyle Erciyas Çelik Boru’nun Düzce’deki tesisini ziyaret edeceği kaydedildi.

ŞİRKET, BORSAYA AÇKILAMA YAPTI

Söylentilerin yayılması üzerine, hisseleri Borsa İstanbul’da işlem gören şirket bir açıklama yaptı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada şöyle denildi: “Bazı basın, yayın ve sosyal medya mecralarında, Elon Musk’ın, Hyperloop Projesiyle ile ilgili Düzce’deki fabrikamızı ziyaret edeceğine yönelik çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını, şirketimizden kaynaklanmadığını ve şirketimizin bilgisi dışında olduğunu kamuoyunun bilgisine sunarız.”

SEKTÖRÜN DEVLERİNDEN BİRİ

Erciyas Holding bünyesinde faaliyet gösteren Erciyas Çelik Boru, çelik boru üretiminde Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri. Anılan holding 30 yılı aşkın bir süredir faaliyette.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir