En düşük emekli maaşı refah payı ile artıyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En düşük emekli maaşı ve emekli kök maaşı zammı 2024 Ocak ayında 6 aylık enflasyon rakamlarının belli olması sonrası refah payı hariç belli olacak. Yeni yıla kısa bir süre kala emekli zammı için ekonomi yönetimi bütçe çalışmalarını hızlandırdı. SSK, Bağ-Kur ve Emek Sandığı kapsamındaki emekliler için emekliye zam düzenlemesinde detaylar ortaya çıktı. En düşük emekli maaşı dahil ek ödemeli maaş tablosu kuruşu kuruşuna hesaplandı.

Emekliye zam düzenlemesi ile 17 milyona yakın kişinin maaşları Ocak 2024’te artacak. Yıl sonuna yaklaşırken Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek öncülüğünde, emekli zammı başta olmak üzere asgari ücret ve memur zammı için bütçe çalışmaları gerçekleştiriliyor. Yeni yılda emekli kök maaş zammı ve en düşük emekli maaşı için 2 düzenleme ise yolda…

EMEKLİ ZAMMINDA TABLO ORTAYA ÇIKTI

HEM KÖK MAAŞI ARTACAK HEM DE EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI YENİDEN BELİRLENECEK

Sabah’tan Mete Dirice’nin haberine göre, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2024 Ocak ayında emekli kök maaş zammı ve en düşük emekli maaşı için yapılacak 2 düzenleme için bütçe çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Bakan Şimşek, asgari ücret, emekli ve memur zamlarıyla vatandaşların alım gücü artsa bile enflasyon düşmeden kalıcı refah artışı olmayacağı düşüncesiyle, koordineli para ve maliye politikalarıyla enflasyonu kontrol almayı hedefliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir