Kendini Tanı, Amacını Belirle ve Potansiyelini Keşfet

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi ile Genç Kızılay Topluluğu’nun birlikte düzenlediği  “İçimdeki Potansiyel ve Kariyerim” başlıklı etkinlik, çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

 

Düzce üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu Sekreterlik Birimi Başkanı Büşra Yüce moderatörlüğündeki programda; Profesyonel Koç, Mentor, Kişisel Gelişim&Yönetim Danışmanı, İnsan Kaynakları Danışmanı Tuba Karagöz Sever, katılımcılara kişinin içerisindeki potansiyeli belirlerken neler yapılması gerektiği konusunu ayrıntılı bir şekilde anlattı.

 

Tuba Karagöz Sever, bu süreçte öncelikle kişinin kendini iyi tanımasını, yetkinliklerini ve güçlü yanlarını belirlemesini, gelişim alanlarının neler olduğunun çokça farkında olmasını, amacını belirlemesini ve son olarak kişinin kendi potansiyelinin farkında olarak bu sayılanları süzgecinden geçirmesinin ne kadar önemli olduğu konusuna vurgu yaptı.

 

Belirlenen amaç doğrultusunda hareket ederken yapabileceğinize inanmayan, düşeceğinize inanan ve gerçekleştirmek istediğiniz hedefleri baltalamaya çalışan kişilerin her zaman olacağının altını çizen Tuba Karagöz Sever, belirlenen amaç doğrultusunda başarısız olunsa dahi, hiçbir zaman denemekten vazgeçilmemesi gerektiğini söyledi. Kişinin iç motivasyonunu kendisinin sağladığını, her zaman kendinize ve yapabileceklerinize inanmanız gerektiğini söyleyen misafir konuşmacı, sadece size gerçekten inanan kişilerden aldığınız geri bildirimleri dikkate almanız gerektiği önemine değindi.

 

Tuba Karagöz Sever; başarıların yeni başarılar getireceğini, bir kez başarılı olununca o tadın sürekli alınmak isteneceğini ve kendinize inandığınız zaman sizi kimsenin yolunuzdan geri çeviremeyeceğini sözlerine ekledi.

 

Katılımcılara kendileri ile baş başa kaldıkları zaman kendilerine yetebilecekleri, güçlü hissedebilecekleri ve amaçlarına hizmet edebilecek bir uğraş edinmelerini tavsiyesinde bulunan Tuba Karagöz Sever; katılımcılardan gelen soruları da cevaplayarak konuşmasını sonlandırdı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir